İnstagram’da Hangi Videolar Daha Çok Beğeni Alır?

2017-03-22T18:50:29+00:00

İnstagram’da en çok beğeni alan videolar nelerdir? Paylaştığım gönderiler çok fazla beğeni almıyor, ne yapmalıyım? sorularını kendinize soruyor, daha çok beğenilmek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken ayrıntıları bu makalede bulabilirsiniz.

Büyük heyecan ve emeklerle oluşturduğunuz çalışmaları instagram hesabınızda paylaşmış olmanıza rağmen sadece birkaç takipçinizin beğenisi ile karşılaşıyorsanız bu durum sizi hayal kırıklığına ve umutsuzluğa sürükleyebilir. Özelikle sosyal medyayı ticaret hayatında bir araç olarak kullananlar için takipçi sayısını artırmak ve beğenilmek çok önemlidir.

[ilginiziCekebilir id=”1151″]

instagram selena gomez 300x169 - İnstagram’da Hangi Videolar Daha Çok Beğeni Alır?

2016 yılının en popüler ünlü videolarına bakalım:

1. Selena Gomez’in turne tanıtımında küçük bir kız çocuğuyla dans etmesi

2. Selena Gomez’in 4 Temmuz Bağımsızlık Gününde evinde verdiği partide, ziyaretçilerin arasından yürüyüp havuza atlaması

3. Mess’inin evindeki minyatür futbol sahasında küçük çocuklarının ve köpeğinin yürüyüşü

4. Selena Gomez’in arkadaşıyla birlikte donut yemesi

5. Selena Gomez’in “Kill ‘Em with Kindness” adlı klibinin kamera arkasına ait görüntüler

6. Taylor Swift’in kanepede oturan kedisinin videosu

7. Selena Gomez’in turnede kulis gerisinde saçlarını yaptır
ırken çekilmiş görüntüsü

instagramda begeni almak 300x169 - İnstagram’da Hangi Videolar Daha Çok Beğeni Alır?

Dünyanın en popüler videolarının liste başında bulunmasının en önemli nedeni elbette ki bu kişilerin çok ünlü ve sevilen kişiler olmasıdır. Ancak bu fenomenlerinin her gün çok sayıda video yayımladığı göz önünde bulundurulursa yukarıdaki videoların ön plana çıkmasının nedenine bakmak gerekir. Bu sorunun cevabı:

1. Yayımlanan videolar kişilerin doğal hayatları ile ilgilidir.

2. Kamera arkasındaki hayatlarını göstermektedir.

3. Videolarda çocuk, kedi ve köpek gibi her zaman ilgi çeken unsurlara yer verilmiştir.

4. Komik ve eğlencelidir.

5. Müziğin etkisinden yararlanılmıştır.

Videomu yayımladım, hashtag de kullandım. Ancak instagram hashtag beğeni gelmiyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle yayımladığınız videoya en uygun hashtag’i kullandığınızdan emin olun. Hedef kitlenize en çok hitap eden ve popüler hashtagleri seçmeniz halinde kullanıcılar arama yaptıklarında sizin fotoğraflarınıza ulaşabilirler. Böylelikle daha çok kişiyle iletişim kurabilirsiniz. Yayım yaptığınız günü (#Monday, #Cuma), ruh halinizi (#mutlu, #neseli), gösteren hashtagleri kullanın. Daha detaylı inceleme için hashtag kullanımında dikkat edilecek noktalar anlatan makalelerimizi okumanızı tavsiye ederim.

Hazırlamak için büyük emek harcadığım gönderimlere rağmen istediğim sonucu olamıyorum diyorsanız instagramda beğeni getiren taglar nelerdir sorusunun cevabını bilmeniz gereklidir.

Doğru etiket kullanımı ile takipçi sayınızı artırmanız mümkündür. En popüler etiketleri bu konuya ilişkin makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Ancak küçük bir ipucu olarak -fenomen hesapları takip etmenizi- önerebilirim.

Leave A Comment