İnstagram’da Etkileyici Bir Profile Sahip Olmanın 5 Etkin Yolu!

2019-01-08T16:22:58+00:00

Aktif kullanıcı sayısını en hızlı arttıran sosyal medya paylaşım platformlarından biri olan İnstagram’da etkili bir profile sahip olmak artık çok daha önemli. Kurumsal ya da kişisel markalar ya da bireysel sayfaların instagram üzerinde etkili ve güçlü bir profil oluşturmaları için önemli kurallar bulunuyor. Bu kurallar ya da yöntemler atlandığında markalar için felaket sonuçlar doğabiliyor.

Dijital pazarlamanın en etkin pazarlama yöntemi olduğu günümüzde sizler için etkili bir profili nasıl oluşturacağınıza dair önemli fikirler derledik. Uzun yıllardır sosyal medya üzerinde birçok markaya ve projeye yön vermiş ekibimizin tavsiyelerini dinlemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz!

pexels photo 1083622 300x209 - İnstagram’da Etkileyici Bir Profile Sahip Olmanın 5 Etkin Yolu!

etkili instagram profili

1.) Kullanıcı Adı Önemini Asla Kaybetmeyecek!

İnstagram üzerinde seçtiğiniz kullanıcı adı, platform üzerinde yaptığınız tüm işlemlerde sizi temsil edecek. Bu temsil ise insanların aklında ‘’seçtiğiniz kullanıcı adı’’ ile kalmanıza neden olacak. Bu yüzden kullanıcı adını seçerken en başından itibaren dikkatli olmanız gerekiyor. Kullanıcı adınızı seçerken klişe ya da akılda kalmayacak günlük gündemi kapsayan olaylardan uzak kalmanızı kesinlikle öneriyoruz. Seçeceğiniz kullanıcı adı kısa ya da orta uzunlukta olabilir. Mümkün olmadığı sürece kullanıcı adınızın içerisinde sayı ya da diğer karakterleri barındırmamanız akılda kalıcılığı ve bulunabilirliğinizi arttıracaktır.
Kimi zaman isminde sayı ya da farklı ifadeler bulunan markaların dahi sosyal medya üzerinde farklı bir imajı ve alan adını tercih ettiğini unutmayın. Burası cesur ve mantıklı olmanız gereken bir nokta!

2.) Profil Resminde Farklı Bir Soluk Yakalayın!

İnstagram profil fotoğrafları büyütülemiyor olsa bile oldukça önemli bir imaj noktası haline gelmiş durumda. Birçok kişi burada fotoğraf seçimi yaparken, fotoğraflarını normal boyutları üzerinden değerlendirerek yüklüyor. İnstagram’da ise bu profil fotoğrafı büyümediği için, istenilen imaj çoğu zaman yakalanamıyor.
Profil fotoğrafınızı seçerken instagram’ın fotoğraf boyutlarına uygun ve farklı bir profil fotoğrafı kullanmayı tercih edin. Bu fotoğrafın sizin isminizi ve profilinizi desteklemesi gerektiğini azla gözardı etmeyin. Ek olarak kolay photoshop yapmayı sağlayan birçok ücretsiz araç bulunuyor. Bu araçları kullanarak instagram profil fotoğrafı seçimi yapabilirsiniz.

3.) İnstagram Profilinin Bir Paleti Olmalı!

İnstagram profillerini dağınık kullanmamak etkileyici instagram profili oluşturmak için oldukça önemli. Sayfanızda belirli renkleri daha baskın kullanmalı ve belirli bir tarzda olan fotoğrafları daha çok seçmelisiniz. Bu sizin akılda kalınırlığınızı arttıracağı gibi sayfanızın daha rahat anlaşılmasını sağlayacak. Kullanacağınız birbirinden bağımsız onca profil sayfanızı amacından uzaklaştırabilir ve aynı zamanda sıradanlaştırabilir.
Renk paletlerini kullanmak için bir photoshop aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar ile benzer ya da aynı arka planları kullanabilir, sayfanıza bir karakter kazandırabilirsiniz. Bu konularda eksik olduğunuzu düşünüyorsanız sitemizi takip ederek, ayrıntılı rehberleri yakalayabilirsiniz.

4.) Doğru Zamanlama ‘’Like’’ Getirir!

Markanızın ya da kişisel sayfanızın paylaşımlarını doğru zamanlarda yapmanız alacağınız beğeni ve gösterim sayısını doğrudan etkileyecektir. İnstagram’da kullanıcıların yoğun olduğu saatlere göre sayfanızın paylaşımlarını ayarlamalısınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise kendi kitlenizin yoğun saatini doğru kestirmeniz olacaktır. Örneğin kimi sayfaların takipçileri geceleri aktif olacak iken kimi sayfaların takipçileri ise gündüz vakitleri aktif olacaktır. Genel sayfalarda ise benimsenen yoğun paylaşım ve kullanım saatları saat akşam 16:00 ve 23:00 olmaktadır.

İnstagramda paylaşım yapmak için ideal saatler yazımız en yakın zamanda sizler ile olacak! Uzmanlarımızın, önemli tavsiyelerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

pexels photo 267355 300x200 - İnstagram’da Etkileyici Bir Profile Sahip Olmanın 5 Etkin Yolu!

instagram like yöntemleri

5.) Seriler Oluşturmaktan Kaçınma!

İnstagram üzerinde sayfanızın profiline göre ‘’story’’ ya da paylaşım serileri oluşturabilirsiniz. Bu paylaşımlarda yapacağınız seriler ile takipçilerinizin sayfanıza daha sadık olmasını sağlayabilirsiniz. Birçok marka artık kişisel sayfası üzerinden takipçilerine sorular soruyor, ödüller dağıtıyor ve onlara fikir hakkı sunuyor. Çıkaracağınız bir ürün öncesi ya da alacağınız bir karar öncesi sayfanız üzerinden sizi takip edenlere danışmanız, sizi takipçilerinizle pekiştirecektir.

6.) İnstagram Araçlarını Kullan!

İnstagram’da tam olarak aktif olamayacağın zamanlar için gönderi zamanlama ya da sayfanın istatistiklerini takip etmek için birçok araç bulunuyor. Bu araçları kullanarak sayfanın kontrolünü arttırabilirsin. İnstagram araçları ile ilgili detaylı rehberimizi kullanabilirsin!

pexels photo 132700 300x200 - İnstagram’da Etkileyici Bir Profile Sahip Olmanın 5 Etkin Yolu!

instagram araçları listesi

7.) Extlikes Araçlarını Kullan!

Extlikes üzerinden size sunulan instagram beğeni, instagram takipçi özelliği gibi birçok aracı kullanarak sayfanızı daha bilinir hale getirebilirsiniz. Profesyonel olarak hizmet veren tek platform olma özelliğine sahip olan Extlikes, sana instagram’da başarılı bir profil oluşturmak için büyük faydalar sağlayacaktır!

Leave A Comment