İnstagram’da Etiketleme Nasıl Yapılır?

2017-04-27T13:50:43+00:00

Sosyal medya ağlarının en çok kullanılan fotoğraf, video ve anlık paylaşım sitesi olan instagram’da yakın bir zamanda yeni gelen bir özellik ile instagramda kişi etiketleme de yapılabilmektedir. Peki yüklenen fotoğraflara insanları nasıl etiketleyeceksiniz? Arkadaşlarımız ve tanıdıklarımızı fotoğraf ve gönderilerimizde etiketleme işlemini Facebook’ta zaten yapabiliyorduk. Aslında instagram’da da bu etiketleme işi Facebook’takinden pek farklı değil. Sizler için bu konuyu adım adım anlatmaya çalışacağız.

instagram fotoğraf etiketleme 300x169 - İnstagram'da Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Paylaşımlarında İnsanları Nasıl Etiketleyeceğiz?

Çektiğiniz fotoğrafın efekt ayarlarını yapmayı tamamladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan ok işaretine dokunun.

Üstte bahsedilen adımı tamamlamanızın ardından telefonunuzun ekranına resim için açıklama yapabileceğiz bir ekran gelecektir. Buradan konum da ekleyebiliyorsunuz. Onun bir altında yer alan insanları etiketle butonuna tıklayın. Karşınıza yeni bir sayfa açılacak. Açılan bu ekranda fotoğrafınızın neresine etiket yapmak istediğinizi ve alt tarafında da bir açıklama bulunuyor. Etiketlemeye başlamak için fotoğrafta herhangi bir alana dokunun. Ekrana dokunur dokunmaz bu kim diye bir uyarı yazısı sizi karşılayacak. Telefonunuzda yer alan tuşlar ya da klavye yardımı ile eklemeyi istediğiniz kişinin ismini yazarsanız zaten profilde bu gözükecektir. Bu profillere dokunarak etiketlemek istenilen kişileri seçebilirsiniz. Bu işlemi eklemek istenilen her kişi için yeniden yapmanız gerekmektedir. İnstagram’da kullanıcı etiketleme işleminin tamamlanmasının ardından son adıma gelmiş bulunmaktasınız. Fotoğrafın sağ üst kısmında yer alan onay işaretini tıklamanızdan sonra resminizi etiketleyerek paylaşmış olacaksınız.

instagram etiketleme ozelligi 300x177 - İnstagram'da Etiketleme Nasıl Yapılır?

Ayrıca etiketlendiğiniz bir fotoğraf bulunuyorsa bu fotoğrafın sizin profilinizde bulunup bulunmayacağını da belirleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için etiketlendiğiniz fotoğrafa tıklayın. Açılan pencerede “Profilde Göster” ya da “Profilde Gizle” seçeneklerinden size uygun olanı seçin. Ya da etiketi kaldırmak istiyorsanız açılan pencerede bunu da gerçekleştirebilirsiniz. Instagram’a gelen yeni özellikler içinden belki de en kullanışlı olanı, etiketlendiğiniz fotoğrafların profilinizde olup olmayacağını otomatik veya manuel olarak yapabilmenizin kararını size bırakmış olmasıdır.

Leave A Comment