Instagram’da En Sık Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümleri

2019-01-24T15:41:59+00:00

Instagram’da En Sık Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümleri

Günün büyük bir kısmı Instagram sayfalarında geçiyor, bilgi ve haber paylaşımı, eğlenceli ve komik fotoğraflar, çeşitli videoların yanı sıra insanlar artık Instagram üzerinden haberleşiyor. Instagram’da en sık karşılaşılan sorunlar ise kullanıcıların moralini bozabiliyor ve işler yarım kalabiliyor. Belirli aralıklarla güncellemeler devam etse de bazı sorunlar hiç değişmiyor ve uygulama kullanımı olumsuz olarak etkileniyor.

Instagramda en sık karşılaşılan hatalar ve çözümleri ise küçük ama etkili adımlarla oldukça işe yarıyor ve sorunsuz bir Instagram kullanımı sağlanabiliyor.

Instagram’da En Çok Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümleri Nelerdir?

Birçok insan aynı şikayetleri yaşıyor ve bir süre Instagram kullanımı imkansız hale geliyor. Instagram sorunları yaşamamak ve problemleri çözmek için size aktaracağımız adımları uygulayabilir ve keyifli bir şekilde Instagram kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram’ı Dondurup Açınca Fotoğrafların Silinmesi

Instagram’ı dondurup açtıktan sonra pek çok kullanıcı fotoğrafların silindiğinden yakınır. Instagramı dondurup açınca fotoğrafların silinmesi genelde geçici bir sorundur ve birkaç gün içinde düzelecektir ancak düzelmediği takdirde şunu yapın:

 • Instagram > Ayarlar > Sorun Bildir kısmından fotoğraflarınızın silindiğini belirtin ve yardım talebinde bulunun en geç üç gün içinde fotoğraflarınız yeniden yüklenecektir.

Instagram’dan Bildirim Gelmemesi

Takip, beğeni ya da DM için bildirim gelmemesi ya da hareketler kısmında gözükmemesi birçok kullanıcıyı zor durumda bırakmaktadır. Instagramdan bildirim gelmiyor şikayeti için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Telefon Ayarları > Uygulama Ayarları > Instagram seçeneğinden ‘Bildirimlere İzin Ver’ seçeneğini işaretleyin,
 • Instagram > Ayarlar kısmından ‘Anında İlet’ bildirimlerini açın ve ‘Herkesten’ seçeneğini işaretleyerek bildirimlerin gelmesine izin verin. ‘Herkesten’ işareti açıksa kapalı hale getirin ve tekrar açın,
 • Tüm bunlara rağmen Instagramdan bildirim gelmemesi olayı devam ediyorsa Sorun Bildir kısmından şikayetinizi belirtin, Instagram kaynaklı bir problem yaşanıyor olabilir ve gelecek güncellemelerde çözülecektir.

Instagram’ın Sürekli Donması

Instagram sürekli donuyor şikayeti kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerden biridir ve can sıkıcı sonuçlara sebep olabilir. Instagramın sürekli donması birkaç sebepten olmaktadır, aşağıda belirtilen adımları uygulayabilirsiniz:

 • Telefon yazılımı eski bir sürüme aitse: Telefonlara gelen güncellemeler eşliğinde Instagram’da sürekli kendini güncelelr ve yeni telefon yazılımlarını esas alır. Eski sürüm kullanıyorsanız Instagram’ın donması olağan bir durumdur ve güncelleme yapmanız gerekecektir.
 • Telefon belleğinde yetersizlikler varsa: Telefona yüklenen tüm uygulamalar belirli oranda bellek harcarlar Instagramın donması sorununu engellemek için kullanmadığınız ve işe yaramayan uygulamaları telefondan kaldırın diğer bir işlem ise her zaman ‘Son Kullanılan Uygulamalar’ mutlaka kapatılmalıdır bu sayede Instagram için yeterli bellek sağlanabilir.
 • Telefon uygulamaları ve antivirüs programları: Antivirüs programları ve telefon bakımı yapan uygulamalar Instagram kullanımını kısıtlayabilir ve donmalar başlar. Telefonunuzda böyle uygulamalar varsa kaldırın ve yeniden Instagram’a girmeyi deneyin.

 

Instagram Durduruldu Hatası

Instagram’a girdiğiniz anda karşınızda bir hata ekranı belirir ve ‘instagram durduruldu’ hatasından sonra Instagram kapanır ve aynı süreç tekrar eder. Instagram durduruldu sorununu çözebilmek için bu adımları uygulayın:

 • Telefon Ayarları > Uygulama Yöneticisi > Instagram’ı seçin ve ‘ Önbelleği sil, önbelleği temizle’ seçeneklerine basın,
 • Instagram’ı kaldırıp yeniden yüklemek bu sorunun en kesin çözümlerinden biridir,
 • Güncelleme sonrasında bu hata ile karşılaşıyorsanız instagram eski sürüm apk indirin ve yeni güncelleme gelene kadar onu kullanın,
 • Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmez ancak yukarıdaki adımlar işe yaramıyorsa tek çözüm bu seçenektir.

Instagram Hesabından Kimseyi Takip Edemek Ve Beğeni Yapamamak

Instagram hesabımdan kimseyi takip edemiyorum ve instagramda beğeni yapamıyorum şikayetleri aynı başlık altında toplanır ve sorunun kaynağı da çözümü de aynıdır. Bu durumun sebepleri:

 • Kısa süre içinde çok fazla kişiyi takip etmek,
 • Takipçi arttırma uygulamalarını kullanmak.

Bu sorunun çözümü için yapabileceğiniz tek şey beklemek olacaktır, geçici engel 24 – 48 saat süre içinde kalkacaktır ancak dikkatli olmamanız durumunda hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

 

 

 

 

 

 

Leave A Comment