Instagram’da Doğru ve Etkileyici Hashtag Kullanımı

2017-05-04T14:59:35+00:00

İnstagram sosyal medya üzerinde fotoğraf albümü oluşturabileceğiniz fotoğrafları farklı şekillerde efekt kullanıp daha güzel ve kullanışlı hale getirebileceğiniz sosyal medyanın en çok kullanılan fotoğraf uygulamalarından bir tanesidir. Ekim 2012 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan bu program şu anda dünya iletişim lideri olarak parmak ile gösterilen Facebook‘un satın alması ile daha çeşitli hale geldi. Günden güne kullanım alanı artmakta olan instagram sadece kişisel olarak değil büyük şirketler, gazeteler, dergiler müzik grupları tarafından da kullanılmakta. İlk olarak sadece İphone (İos) kullanıcıları için tasarlanan bu uygulama talep arttıkça Android işletim sistemindeki kullanıcılarında kullanımına olanak sundu. Peki bu uygulamanın bize getirdiği sosyal özellikler, hashtag nasıl kullanılır hashtag (#) nedir? İnstagram hashtag örnekleri nelerdir? Tarzında sorularınız ve sorunlarınız varsa bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

instagram-hashtag-kullanim.jpg- Instagram'da Doğru ve Etkileyici Hashtag Kullanımı

Hashtag Nedir?

İlk olarak Twitter'da başlayan hashtag ilgimizi çeken konuyu duyurmak istediğimizde kullanılan toplu paylaşım sembolü olarak karşımıza çıktı. Son dönemlerde ülkemizde ve dünya medyasında çokça kullanılan hashtag kullanımı toplu bilgi paylaşımların da oldukça fazla kullanılır. Twitter'da kullanılmaya başlanıp, instagram ve son olarak facebook’un da desteklemesiyle birlikte sosyal medyada kullanımı oldukça arttı. Özelikle televizyon programlarında eski faks ile iletişim yolunu geride bıraktıran bir durum haline geldi. Artık iletişim yolu çoğu zaman hashtag üzerinden yapılmaktadır.

hashtag-instagram.jpg- Instagram'da Doğru ve Etkileyici Hashtag Kullanımı

İnstagram'da Hashtag Kullanımı

Hashtag’ın son kullanım durağı olan instagramda hashtag kullanımı, sevdiğiniz bir fotoğrafı sadece kendi profilinizdeki arkadaşlarınızla değil farklı kişilerinde hem sizin fotoğrafınıza ulaşmasını hem de sizin profilinizi görmenizi sağlayan bir semboldür Profilde hashtag nasıl oluşturulur sorusuna örnek olarak yazacağınız kelimenin en başına (#) sembolünü koymanız gerekmektedir. Sonrasın da yazacağınız kelimeyi birleşik yazmanız gerekmetedir. Hashtag örnekleri olarak #istanbuldasevgi #galatasarayfenerderbisi #medyamahallesi gibi örnekler kullanılabilir. Bu gibi paylaşımlarınıla birlikte instagram profilinizdeki beğenilerinizin artması ile birlikte birçok kişinin görmesine olanak sağlanacaktır.

Bu yazımızda size instagram’ın kısa tarihi ve hashtag’ın nasıl kullanıldığını ve dünyamızı büyük alanda kaplayan sosyal medya da hashtag kullanım alanlarını anlatmaya çalıştık umarım yararlı olmuştur.

 

Leave A Comment