İnstagramda Butik Açmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

2017-04-21T18:43:22+00:00

2010 senesinde kurulan fotoğraf paylaşım uygulaması olan İnstagram kuruluşundan bu yana son derece popüler bir uygulama haline geldi. Bugün İnstagramda günlük yaklaşık 40 milyon fotoğraf yayınlanıyor, saniyede 1000 adet yorum yapılıyor ve 8600 beğeni tıklaması yapılıyor. Uygulamanın yine çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook ile de entegre bir biçimde çalışması onun çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağladı. Durum böyle olunca da zamanla sadece kişisel paylaşımlar için değil çeşitli iş kollarında tanıtım ve satış amaçları ile de kullanılmaya başlandı. Peki siz de son zamanlarda oldukça yaygınlaşan instagramda butik nasıl açılır, instagramda satış nasıl yapılır, instagramda satış yapmanın püf noktaları gibi konuları merak ediyor musunuz? Yazımızın devamında.

[ilginiziCekebilir id=”2482″]

instagramda butik acma 300x206 - İnstagramda Butik Açmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

İnstagramda Butik Nasıl Açılır?

İnstagramda butik açmayı planlıyorsanız öncelikle kendinize ait bir İnstagram hesabı açmanız gerekli olacaktır ve bu hesap için bir satış stratejisi belirlemeniz gerekir. Satmayı düşündüğünüz ürün ne olacak, hangi kitleye hitap etmeyi düşünüyorsunuz bunu belirlemeniz gerekir. Hesabı açtığınız isimin akılda kalıcı bir isim olması hatırlanmak açısından önemli olacaktır. Ayrıca hesabınızdaki profil için butiğinizi tanıtıcı kısa birkaç cümle yazmalısınız. Hangi ürünleri satıyorsunuz, ödeme yöntemleri nelerdir (nakit, kredi kartı gibi) , taksit yapıyor musunuz, kargo ödemesi nasıl oluyor alıcıya mı yoksa satıcıya mı ait gibi kısa bir bilgilendirme yazısının mutlaka isminizin altında yer alması gerekir.

Artık bir hesabınız var, o zaman instagramda satış nasıl yapılır nereden başlamak gerekir bu soruları cevaplandıralım.

instagramda butik acmak 300x206 - İnstagramda Butik Açmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

İnstagramda Satış Nasıl Yapılır?

İnstagramda satış yapmanın en önemli püf noktası kaliteli fotoğraflar çekmektir. Beyaz zemin üzerine çekilen fotoğraflar özellikle ürününüzün daha aydınlık ve net görünmesini sağlayacaktır. Çektiğiniz fotoğrafların altında mutlaka ürününüzü tanıtıcı yazılar olması gerekir. Yapacağınız bu açıklamalar ürününüzün fotoğrafı kadar önemli bir husustur. Daha sonra müşterilerinizin size nasıl ulaşabileceği, ödeme seçenekleri gibi kısa bilgilendirmeleri de mutlaka kullanın.

Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok kişiye ulaşırsınız. Bu nedenle takipçileriniz ile sürekli iletişim halinde olun, nazik olun, sorularına kısa sürede cevap verin. Siz de bütün bu adımları takip ederek kısa sürede çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment