İnstagram’da Binlerce Takipçiyi Saniyesinde Kazanın!

2017-03-23T17:22:55+00:00

Instagram, güncel ve potansiyel yeni müşterilerle bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullanmayı düşünen markalar için hızlı bir odak noktası haline geliyor.

Instagram’daki en iyi markalar, Forrester Research tarafından “toplumsal katılım kralı” olarak adlandırıldı; bu markaların Facebook’ta (yüzde 0,2) ve Twitter’da (0,02) görme oranını çok aşan takipçi başına etkileşim oranı yüzde 2.3 olarak görüldü. yüzde).

Bu kılavuzda, Hootsuite’teki taktiklerden Instagram’da daha fazla takipçi kazanmak için en etkili olduğunu gördüğümüz bazı taktikler üzerinde duracağız.

[ilginiziCekebilir id=”1186″]

instagram takip yontemleri 300x200 - İnstagram'da Binlerce Takipçiyi Saniyesinde Kazanın!

Net Bir Instagram Stratejisi Oluşturun

Herhangi bir sosyal ağı amaçsızca kullanmak, kaynak israfına ve düşük yatırım getirisine yol açabilir ve Instagram istisna değildir. Yerinde bir strateji oluşturmak, neye ulaşmak istediğinizi tanımlamanıza yardımcı olacağından işinizle alakalı yeni takipçileri daha iyi hedefleyebilir ve onları cezbedebilirsiniz.

Instagram, Hootsuite’a entegre edildiğinden rakiplerinizi (diğer bir deyişle müşteriler, endüstri koşulları ve sekmeleri tutmak istediğiniz diğer Instagram içeriği) diğer tüm sosyal ağlarınızı yönetmek için kullandığınız denetim masasından izleyebilirsiniz.

Hedefler Belirlemek

Instagram stratejileri yalnızca elde etmek için tasarlanmış hedefler kadar etkili olacağından, neyi hedeflediğinizi bilmeniz gerekir. İster Instagram için genel pazarlama ve işletme stratejinizle (marka bilinirliği, web sitenize trafik çekme veya daha geniş bir pazarlama kampanyasının hedeflerini destekleme) uygun hedefler belirlemenizi öneririz.

instagram kullanimi 300x199 - İnstagram'da Binlerce Takipçiyi Saniyesinde Kazanın!

Instagram Hesabınızı Daha Görünür Hale Getirerek Daha Fazla Instagram Takipçisi Edinin

İnstagram’da yeni takipçiler kazanmak için mücadele ediyorsanız, basit (genellikle göz ardı edilen) bir çözüm, insanların sizi daha kolay bulmalarını sağlamaktır. Potansiyel yeni takipçilerin Instagram hesabınızı keşfetme yollarını artırın.

İşte Bazı Özel Öneriler

Instagram hesabınızı takipçilerinize Facebook, Twitter, Pinterest veya daha önce üzerinde çalıştıklarınızın herhangi bir diğer sosyal ağında duyurun. Takipçilerinizin çoğunun Instagram hesabınıza ulaşmasını sağlamak için bu yayınları ücretli reklamlarla artırmayı düşünün.

Örneğin Sony Mobile, belirli bir ürüne odaklanarak Facebook izleyicilerini bu yazıdaki Instagram hesabına yöneltti. Bu, izleyicilerine Instagram’da onları izlemek için açık bir neden verdi. Ayrıca, bağlantıdaki tıklamaların sayısını yeni URL’lerin sayısıyla karşılaştırarak başarı izlemelerine olanak tanıyan özel bir URL kullandılar.

Leave A Comment