İnstagram Yeni Güncellemesi İle Karşımızda!

2017-06-25T23:59:30+00:00

İnstagram, sosyal medya siteleri ve uygulamaları arasında şu sıralar en iddialı ve güçlü olanlarından biri. Yapısal ilerleyişlerin ve farklı kullanımların önemine dair reklam çalışmalarını ortaya çıkaran İnstagram, daha çok kullanıcıları içeride tutacak yenilikler gerçekleştiriyor. Şu sıralar test aşamasında olan yeni özelliğin ismi, favoriler özelliği oluyor. Bu özellikler ile birlikte, kısıtlı gizlilik seçenekleri ön plana çıkarılacak ve sosyal ağ üzerinde arkadaş listesini düzenlemek mümkün bir hale gelecek. Halihazırda İnstagram üzerinde hesabınızı ya gizli tutarak gelen takip isteklerine izin vererek özel bir alan sağlayabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanmanın diğer yolu ise halka açık olduğu için kişisel fotoğraf paylaşımı için tercih edilmeyebiliyor. Bu yüzden tercihlerin içerisinde özel ayarlar kullanılabilecek.

Facebook ve Arkadaş Listesi 

İnstagram uygulamasının sahibi olan Facebook, uzun süredir kişisel listelere önem veriyor idi. Hatta özel arkadaş listesi oluşturarak, hangi paylaşımların kimlere gösterileceği konusunu tercih edebiliyordunuz. Test aşamasında yer alan bu özellik  ile, belirli listeye özel olarak görsel paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu da gayet mantıklı ve estetik bir dil sunuyor. Favoriler’de yer alacak kullanıcılar listeye eklendiklerinde veya çıkarıldıklarında bir uyarı almayacaklar. Ancak gönderi veya hikayenin üstündeki Favoriler rozeti belireceği için kullanıcılar böyle bir listede olduğunu anlayabilecekler. Yani listeye göre bir içerik üretmek daha kolay hale gelecek bu uygulama sayesinde. Eğer bir kullanıcı favoriler listesinden çıkarılırsa sadece yeni gönderileri değil, aynı zamanda eski fotoğrafları görme haklarını kaybedecek. Instagram’daki arkadaş listesi özelliğinde grupların bir sayı kısıtlaması olmayacak ancak şirketin tahminlerine göre bu gruplardaki sayı 10 ila 30 arasında olacak. Instagram’ın aynı şekilde kullanıcılara takip isteklerini daha iyi yönetebileceği bir düzenlemeye de ihtiyaç duyuyor. Yakın zamanda geleceğini düşündüğümüz bu özellikler ile, sizler de aktif bir İnstagram organizasyonuna sahip olabilirsiniz.

 

Kitlesel Dönüşümler ve Farklılıklar

Kitlesel dönüşümler ve farklılıklar konusunda büyük ve etkin bir dil yaratılıyor. Bu dili ve etkinliği sistemli bir kullanım ile ortaya çıkaran sosyal medya siteleri, çok daha farklı bir çalışma sunuyor. Etkileşim asıl amaç olduğu için, insanları uygulama içerisinde mobil olarak tutmak ve onlara çok daha etkin şeyler sunmak, İnstagram uygulamasının bir amacı. Haliyle de daha çok trafik elde etmek, daha çok kişiyi sitesinde barındırmak ve bunu yaparken aynı zamanda online olarak reklam satmak, oldukça önemli oluyor. İşte kişisel etkileşimler ve kullanıcıya yönelik gelişimler için, yapılacak çalışmalar bu şekilde ilerliyor. Mahremiyet duygusundan ziyade, özel paylaşım alanı yaratılıyor. Sanki WhatsApp üzerinden bir fotoğrafı, oluşturduğunuz 40 kişilik gruba göndermek gibi düşünün. İşte aynı işi burada İnstagram yapmak istiyor. Tabi biraz daha işlevli biraz daha estetik bir dil ile bunu başarmak istiyor.

Kaçırılmayacak Fırsatlara Ulaşalım Hep Birlikte

Aslında biraz da reklam pazarlamasının stratejik hamlesi diyebiliriz bu yeni uygulama için. Zira kişisel gelişimlerin ve farklılıkların önemine, bu dokunuşlar ile çok daha rahat dikkat çekebiliyoruz. Ayrıcalıkların, hizmetlerin ve estetik dokunuşların önemini tek bir noktadan takip edebilirsiniz. 10 ile 30 kişi arasındaki bu özel paylaşım listeleri, ne kadar rağbet görecek emin değiliz. Lakin şunu söyleyebiliriz ki, belirli kişilere gönderilen fotoğraflar ya da özel listeler ile paylaşılan görseller, story konusunda da ön plana çıkarılırsa çok daha güzel ve güçlü bir kullanım sunar. Bu yüzden yakın zamanda beklediğimiz bu özellikler ile birlikte, İnstagram çalışmaları çok daha etkili bir hal alacaktır. Her zaman kullanıcıları memnun etmeyi odaklayan Facebook, iki tarafın da idaresini etkin bir şekilde yürütmek istiyor.

Leave A Comment