İnstagram ve Facebook Bağlantısı Ayarları

2017-05-04T16:59:35+00:00

Sosyal medya hesaplarımız adeta kimliğimiz haline geldi. Facebook’un 2004’te piyasaya çıkmasından sonra Instagram’ın da 2010’da hayatımıza girmesiyle beraber uygulamalar çeşitlendi ve hayatlarımız renklendi. En güzeli de sürekli güncellemeler gelmekte ve yenilikler hayatımızı daha da kolaylaştırmakta. Her bir hesap için tek tek şifre oluşturmak, aynı fotoğrafları paylaşmanın kaybettirdiği zamanı yakalamaya çalışma ihtiyacı, uygulamaları birbirine bağlama çözümünü doğurdu. Hatta öyle ki, Instagram profilinize Facebook hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

instagram-facebook-hesaplari.jpg- İnstagram ve Facebook Bağlantısı Ayarları

Instagram ve Facebook Hesapları Nasıl Bağlanır?

Aralarındaki ilişiği sona erdirmeden önce nasıl bağlayacağımızı anlatmak daha doğru olacaktır. Instagram üzerinden yapacağınız Instagram hesabını Facebook hesabından ayırmak işlemi Android, Ios ve Windows’ta farklılık gösterecektir. Aslında başlıca fark, bu işlemi yapmak için gireceğiniz ekrandaki simge farkıdır. Iphonelarda, Instagram profil sayfanızın sağ üst köşesinde çark işareti şeklinde olan kısım, Android’de üç nokta şeklindedir. Buraya girdikten sonra sırasıyla Ayarlar-Bağlantılı Hesaplar-Facebook’u seçmeniz gerekiyor. İlgili yere kişisel bilgilerinizi girdiğinizde, kişisel Facebook zaman tünelinize bağlanacaktır. Ama, tarafınızdan oluşturulan veya yönetilen bir Facebook Sayfası’nı bağlamak isterseniz Android’de yönettiğiniz sayfayı seçmeniz, Iphone ve Windows’ta Şurada Paylaş: ‘ı seçerek sayfayı seçmeniz gerekir.

instagram-ve-facebook.jpg- İnstagram ve Facebook Bağlantısı Ayarları

Facebook Dışında Instagram’a Bağlayabileceğiniz Diğer Uygulamalar

Facebook dışında Twitter, Tumblr, Flickr, Swarm, OK.ru, VKontakte, Ameba ve benzeri birçok uygulamayı bağlamanız mümkün. Instagram’da paylaştığınız fotoğrafı Facebook’ta paylaşmak için de yeni gönderi girerken aşağıda çıkan Facebook butonunu açık hale getirmeniz lazım. Ardından, Paylaş’a basmanız yeterli. Bundan sonra Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar Facebook’unuzda durum bildirimi olarak gözükecektir.

Yaptığınız İşlemi Geri Almak, Salt Instagram Kullanmak İsteyenleriniz İçin

Facebook’tan instagram hesabını kaldırmak için Facebook’unuzun ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Sol köşede uygulamalar kısmına girdiğinizde Facebook’a bağlı tüm uygulamaları simgesel olarak göreceksiniz. Her bir uygulamanın sağ yanında bir kalem işareti bir de çarpı işareti bulunmakta. Instagram’ın yanındaki çarpı(x) işaretinizi seçtiğinizde Kaldır’ı tıklamanız yeterli. Instagram bağlantılı hesap kaldırma işleminiz başarıyla tamamlandı. Bu işlemden de vazgeçip geri dönmek isterseniz aynı işlemleri tekrarlayabilirsiniz. Extlikes.com sitesinden de bilgi edinmeniz işinize yarayabilir.

Leave A Comment