İnstagram Twitter Bağlantısı Nasıl Yapılır?

2017-05-24T12:53:22+00:00

İnsanlar son dönemde instagram ve twitter hesaplarını aktif bir şekilde kullanarak kendilerini veya şirkete ait olan paylaşımlarını oldukça kolay yöntemler eşliğinde takipçileriyle paylaşmaktadırlar. Bu son dönemde iki yerde yapılan paylaşımların ayrı ayrı işlemlerle gerçekleştirilmektense iki hesap üzerinden tek bir işlem yoluyla çözülebilmektedir ve paylaşılan video, resim veya Gıflerin insanlara pratiklik kazandırmasını sağlamayı amaç edinerek yöntemler geliştirilmekte ve insanların işleri oldukça kolaylaştırılmaktadır. Böylelikle, tek bir işlemle bütün video veya tüm paylaşımların tek adres üzerinden bağlantısı yapılan işlem oldukça kolaydır.

İnstagram Twitter Hesabı Nasıl Birbirine Bağlanır

twitter-instagram-baglantili-hesaplar.jpg

İnstagram üzerinden çekilen bir fotoğrafın paylaşılmak istenen Twitter hesabı üzerine paylaşım durumu aktif edilerek dilenilen şekilde de kapatılabilmektedir. Bu sosyal platformla ilişiği hakkında ayarlamaları düzenlemek adına yapılacak işlemler şöyledir;

Öncelikle Profil Sayfası Açılır.

instagram-twitter-baglantili-hesap-ayarlari.jpg

Iphone’lar için sağ üst köşede (Anahtar) simgesi vardır ya da Android’ler için (3 nokta üst üste) simgesi bulunmaktadır. Bu simgelere dokunulur.

Bağlantılı Hesaplar ‘a dokunulurak ardından hesapların birbirlerine ilişiği istenen Twitter hesabına dokunulduğu takdirde işlem gerçekleştirilmiş olur. İki hesap da birbirine ilintili hale gelerek aktif edilmiştir.

Bu paylaşımlar durdurulmak istenirse yani ilişiği ortadan kaldırmak isteyenler için izlenecek yol ise;

iOS Kullanıcılarından Şu Adımların Atılması Beklenir:

instagram-twitter-baglanti-kurma-yollari.png
 

Öncelikle profile gidilir.

(Anahtari) Simgesine dokunularak;

Bağlantılı Hesaplar üzerinden twitter sitesi tıklanır. Ardından Bağlantı Kaldır’a dokunulurak işlem gerçekleştirilir.

Aynı işlem için Android kullanıcıları ise şu yolları izlemelidir:

Profile gidilir.

(3 nokta üst üste) simgesine dokunulur.

Bağlantılı Hesaplar Üzerinden Twitter Sitesi Tercih Edilerek Bağlantı Kaldır’a Dokunulurak İşlem Gerçekleştirilir

Sonuç itibariyle İnstagram Twitter arasındaki ilişiği kaldırmak ya da bu bağlantıyı kurarak paylaşımlarını yapmak isteyen bireyler için işlemler oldukça kolay olmakla birlikte zamandan kazanarak ayrı ayrı işlem yapılmaksızın birbirleri arasında ilişki kurarak da paylaşımların yapılması sağlanır. Bu işlem, insanlara oldukça kolaylık sağlar ve iki hesabın birbirinden bağımsız olması önlenerek iki hesabın birbirlerine kenetlenmesi sağlanır. İşlemlerin kolaylığı, insanların kullanımını hızlandırarak zamandan tasarruf etmelerini sağlayarak onların tek elden hesaplarına sahip çıkmalarına yön vermiş olur.

Leave A Comment