İnstagram Takipçi Silme

2017-04-03T15:48:10+00:00

İnstagram takipçi silme, İnstagram hesabınızda takip ettiğiniz kişileri takipten bırakma ve sizi takip eden kişilerin takip etmesini engellemeye denir.

Sosyal çevrenizden tanıdıklarınız, sosyal medya üzerinden takip ettikleriniz ve bazı yardımcı uygulamalar sayesinde ulaştığınız takipçiler arasından bazen takip etmeyi bırakmak istedikleriniz olabilir. Böyle durumlarda maalesef İnstagram size toplu şekilde takip ettikleriniz ve sizi takip edenleri silmeniz için seçenek sunmuyor. Güvenlik gerekçesiyle böyle bir seçenek sunmayan İnstagram, yabancı kişiler tarafından ele geçirilen hesabınızın, tekrar elinize geçene kadar olan süreçte en az zararla kalmasını istiyor. İnstagram’ın bu seçeneği kullanmama nedeni, haklı ve sizi birçok olası tehlikeden korumak için olsa da bazı durumlarda sizi takip edenleri ya da takip ettikleriniz silmeniz gerekebiliyor.

[ilginiziCekebilir id=”1526″]

Bilindiği gibi İnstagram, sosyal medyada en çok kullanılan araçlardan birisidir. Milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulamada ki hesabınızdan, kimleri takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişileri kontrol edebilmek pek mümkün olmamaktadır Bu yüzden de bu tür işlemleriniz de size kolaylık sağlayacak bazı uygulamalar geliştirilmiştir.

instagram takipci silme hilesi 1 300x169 - İnstagram Takipçi Silme

İnstagram’da Toplu Şekilde Nasıl Takipçi Silerim?

Yabancı ve yerli birçok uygulama üreticisi tarafından geliştirilen instagram toplu takipçi silme uygulamaları, sizi takipçilerinizi tek tek kontrol ederek silme zahmetinden kurtarmaktadır. İnternet üzerinden ücretli ve ya ücretsiz şekilde ulaşabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde, toplu bir şekilde haberiniz olmadan takip etmeye başladığınız ya da sizi takip etmesini istemediğiniz hesapları silebilirsiniz.

Ayrıca sizi takip etmeyen ve sizin takip etmiş olduğunuz ya da sizin takip etmediğiniz ama sizi takip eden kişileri de gösterme özellikleri olan instagram takipçi silme hilesi, teker teker takip ettiğiniz ve sizi takip eden hesapları kontrol edip silerken kaybedeceğiniz zamandan kazanmanızı sağlamaktadır.

instagram takipcisi nasil kasilir 300x300 - İnstagram Takipçi Silme

Takipçi Silme Güvenli midir ?

İnternet üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz bu tür uygulamalar, hesabınıza tam olarak ulaşmadığı için herhangi bir güvenlik sorunu da yaratmamaktadır. Bazı kullanıcıların aklına, İnstagram’ın sunmadığı bir seçeneği bir başka araçla yapmak güvenli gözükmese de, yukarıda belirtildiği gibi bunun tek sebebi, İnstagram’ın olası bir çalınma durumunda hesabınızın en az kayıpla kurtarılmasını sağlamaktır.

Leave A Comment