İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

2017-03-22T20:20:06+00:00

İnstagram’da takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız burada yazılı yöntemlere dikkat etmeniz gerekiyor.

İnstagram’da takipçi kazanmak birçok insanın istediği fakat çoğunun başarısız olduğu durumlardan biri. Genellikle kullanıcılar alakasız paylaşımlar ve bir sürü hashtag yaparak takipçi kazanabileceğini sanmakta. İnstagram’da kalıcı takipçi kazanma yolları şunlar.

1- Diğer kullanıcılarla iletişim halinde olun

İnstagram’da takipçi sayımızı artırmak için çevre yapmalıyız. İnstagram kullanıcılarının yapmış oldukları paylaşımlara yorumlar yazarak ve beğenerek başkaları tarafından fark edilmemize katkı sağlar ve takipçi sayınızın artmasına neden olur.

[ilginiziCekebilir id=”1164″]

instagram kullanimi 300x199 - İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

2- Ürünlerinizin, etkinliklerin ve başka yerde olmayan paylaşımlar yaparak

Gittiğiniz farklı etkinliklerin veya ürünlerinizden paylaşımlar yaparak insanların ilgisi çekebilirsiniz. Mesela takı işindeyseniz herkeste olmayan, az görülür takıların resimlerini paylaşarak hem dikkat çekersiniz hem de reklamınızı yapmış olursunuz

3- Çalışma ortamınızın fotoğraflarını paylaşın

İnsanlar özellikle kendisine farklı görünen işlerin çalışma ortamlarına merak duyarlar. Siz çalışma ortamınızın ve çalışma arkadaşlarınızın resimlerini paylaşarak İnstagram’da takipçi kazanmak adına başarılı olabilirsiniz.

instagram uygulamasi 300x200 - İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

4- Grafik paylaşımı

Karikatürler ve bazı markaların logoları takipçilerin ilgisini çeker. Kendi imajınıza uygun bu tarz paylaşımlarla İnstagram’da kalıcı takipçiler kazanma yolunda adım atmış olursunuz.

5- Hashtag paylaşımı

Hashtag’lerin doğru kullanımı çok önemlidir. Hashtag oluşturma paylaşımlarınız sizi daha çok kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. İnstegram’da popüler konumda olan hashtag’lere bakarak bunlara yakın hashtag kullanımı sizin görünmenizi sağlayacaktır.

6- Kolaj oluşturun

Kolajlar oluşturarak paylaşımda bulunursanız daha çok içerik paylaşmış olursunuz. Kolay oluştururken birbiriyle alakalı fakat farklı paylaşımları bir araya getirmelisiniz. Mesela dört tane farklı kareyi bir araya getirirken birbirine benzeyen fakat farklı pozlarla sunabilirsiniz.

7- Facebook’ta paylaşın

Günümüzde sosyal alem de olup ta Facebook kullanmayan nerdeyse kalmadı. Burada İnstegram profilinizin reklamını yaparsanız tüm çevreniz tarafından fark edilirsiniz.

8- Profilinizi güncel tutun

İnstagram’da ki profilinizde devamlı paylaşımlar yaparak onu aktif tutmanız gerekir. Bu daha çok beğeni almanız demektir ve başka kişiler tarafından görülmeniz anlamına gelir.

Özetleyecek olursak İnstagram’da takipçi kazanmak için paylaşımlarımız devamlılığı olacak şekilde fotoğraf kalitesini koruyarak, dikkat çekici paylaşımlar yapmalıyız. Bu sayede İnstagram’da takipçi sayımız artar ve İnstagram’da kalıcı takipçiler kazanmış oluruz.

Leave A Comment