İnstagram Keşfet Bölümü Nasıl Kullanılır?

2017-05-23T14:01:24+00:00

İnstagram keşfet bölümü, instagramın son gelen güncellemelerinden biridir. Keşfet bölümü sayesinde daha geniş kitlelere ulaşabilir, daha çok insan tarafından görülebilir, beğenilebilir ve takip edilebilirsiniz. Keşfet bölümü sayesinde takipçi ve beğenileriniz artacağı gibi, takipçi ve beğenileriniz de ne kadar çoksa keşfette çıkma olasılığınız o kadar fazla olur. Keşfet bölümünde ortak arkadaşlarınız olan, ortak hesaplar takip ettiğiniz ve ortak zevkleriniz olan insanları sizi bulması ve eklemesi kolaylaşır. Aynı zaman da sizin de ilgili kişileri bulmanız mümkün olur. Diğer bir taraftan, keşfet bölümü bloggerlar, vloggerlar, fenomenler ve hatta şirketler için çok büyük avantaj sağlar. Hedef kitleden daha hızlı, daha yoğun geri dönüş alırsınız ve reklam kampanyalarınızın, ürün tanıtımlarınızın yada makyaj videolarınızın keşfette çıkması bilinilirliğinizi hızla arttırır.

İnstagram Keşfete Düşmek İçin Ne Yapmalı ?

instagram-kesfete-dusmek-icin-ne-yapmak-lazim.jpg- İnstagram Keşfet Bölümü Nasıl Kullanılır?

İnstagram keşfete düşmek için, takipçi sayınız ve beğeni sayınızın çok olması sizin için avantajdır. Ne kadar çok takipçiniz olursa o takipçilerinizin arkadaşlarının da keşfetinde çıkmanız söz konusudur, aynı şey beğeniler için de geçerli. Aynı zamanda, kişilerin ziyaret ettiği, takip ettiği profillere benzer nitelikte profilinizin olması da kişinin keşfetinde çıkmanızı sağlar.

İnstagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?

instagram-kesfet-bolumu.png- İnstagram Keşfet Bölümü Nasıl Kullanılır?
- İnstagram Keşfet Bölümü Nasıl Kullanılır?

İnstagram keşfet bölümünde karşınıza çıkan kişilerin, fotoğrafların altında 3 tip alt bilgilendirme olur. Bu bilgilendirmeler, kişilerin neye göre karşınıza çıktığını ifade eder. Bunlar :

Ziyaret ettiğiniz profillere göre

Takip ettiğiniz kişilere göre

Beğendiğiniz fotoğraflara göre

İnstagram keşfet neye göre çıkıyor sorusunun cevabı bu 3 tip alt bilgilendirme bazında incelenebilir, ama sadece bunlarla da sınırlı değildir. Çok sayıda takipçi ve beğeniniz olması durumunda, çok bağlantılı olmadığınız kişilerin bile keşfetinde yer alabiliyorsunuz. O kişilerin arkadaşları, sizin profilinizi takip etmeden incelediyse bile o kişilerde belirebilirsiniz demek oluyor bu. Bu sebeplerle, takipçi ve beğeni sayınız ve keşfette çıkma oranınız doğru orantılı olarak artıyor diyebiliriz. Siz de keşfette daha çok belirmek, popülaritenizi, bilinilirliğinizi arttırmak istiyorsanız Extlikes.com web sitesi üzerinden, takipçi ve beğeni temini gerçekleştirebilirsiniz.

Leave A Comment