İnstagram Hesapları Nasıl Birleştirilir?

2017-04-26T12:12:46+00:00

Sosyal medyada en zor olan şeylerden birisi de instagram birden fazla hesap yönetimi gerçekleştirmek. Bunu sadece çalışanlar için düşünmemek gerekir. Çünkü tahmin edilenden daha fazla bireysel kullanıcının değişik olarak birçok hesabı bulunmakta ve her hesap için de sanki ajans çalışanıymış gibi yönetim yapma çabası içindedir. Kimisi bu işi çok iyi hallediyor ancak bazıları için ise bu durum karmaşık bir matematik problemi haline geliyor.

instagram coklu hesap yonetimi 300x225 - İnstagram Hesapları Nasıl Birleştirilir?

Biraz daha detaya inelim. Basit bir hesap yapmak gerekirse; 2 Facebook, 2 Twitter, 2 instagram hesabı ( ki bunlar en az olarak alınan sayılar daha fazla olanları da mevcut) toplamda 6 adet farklı hesap yapar. Bunlardan Facebook ve Twitter çok büyük dert olmamakta. Bunun nedeni; Facebook ile Twitter’ın 3. parti uygulamalar sayesinde desteklenerek, kendi içlerinde sundukları instagram çoklu hesapların yönetimi alanındaki hizmetler sayesinde bu problemi çözmüş durumda olmaları.
Ayrıca mobil platformlarda da bu hususta bir problem yaşanmamaktadır. Tamam ama peki instagram? Tabiri caiz ise sosyal medyadakilerin en büyük derdi olan instagram için şu anda tam kapsamlı olarak iyi hizmet sunan bir uygulama henüz bulunmuyor.

instagram coklu hesap 258x300 - İnstagram Hesapları Nasıl Birleştirilir?

Peki Neden?

Bunun birçok sebebi olabilir. Fakat böyle bir uygulama bulunmamasının en büyük nedeni yine tabi ki instagram. Çünkü inceleme yaptığınız zaman yazılımcılara böylesi bir imkan sunmadığı ile karşılaşacaksınız. Yoksa bu konuyu düşünmeyenler olduğunu mu düşünmüştünüz? Maalesef ki yanıldınız. Ancak yine de tam anlamıyla hayat kurtarmasa bile işinizi görebilecek ve size yarar sağlayabilecek birkaç instagram uygulaması bulunuyor. İnstagram çoklu hesap yönetimi işlemini bu uygulamalar sayesinde büyük ölçüde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Buradan takipler, cevaplar, yorumlar ve benzeri birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hatta bir hatırlatma aracılığı ile size paylaşım hatırlatması yapmasını bile sağlayabiliyorsunuz. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi log in ya da log out olmadan bu uygulama diğer hesaplarda fotoğraf paylaşımı yapmanıza imkan sağlamıyor. Bununla birlikte yakın bir gelecekte İnstagram’ın bu konuyu ele alarak bir çözüm bulma ihtimali olduğu varsayılıyor.

Leave A Comment