İnstagram Hesabı Facebook Profiline Nasıl Bağlanır?

2017-05-22T14:59:23+00:00

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal hesapları içerisinde yer alan İnstagram’da birbirinden farklı yenilik kullanılmaktadır. Kullanıcılarının memnun olması ve keyifli vakit geçirmesi adına oluşturulan birbirinden farklı sosyal hesap platformundan en etkili olanları arasında yer alan İnstagram’dan kolaylıkla farklı sosyal hesaplara bağlanabilme imkanı oluşturulmaktadır. İnstagram Facebook bağlantısı kurma ise kullanıcıların en çok tercih ettikleri işlemler arasında yer almaktadır. En az İnstagram kadar sevilen bir diğer sosyal hesap olan Facebook’a bağlanabilmek adına kullanıcılar kolaylıkla İnstagram üzerinden bağlantı oluşturabilmektedir. Bu durum ise iki farklı sosyal hesaba aynı anda ulaşabilme ve paylaşım yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Profil Üzerinden Kolayca Erişim

instagram-facebook-baglantisi-kurma.png

İnstagram üzerinden Facebook’a bağlanmak isteyen bireylerin öncelikli olarak yapmaları gereken işlem, profile tıklamaktır. Tüm kullanıcıların, android ya da ios kullanıcıları farketmeksizin profillerinde sağ üst köşede farklı bir uygulama yer almaktadır. Bireyler bu uygulamaya tıkladıkları takdirde kısa süre içerisinde yönlendirilmekte ve Facebook ile bağlantı kurabilmektedirler. Facebook hesabını İnstagrama bağlamak noktasında bireylerin uygulayabilecekleri en pratik yöntemler arasında yer alan bu uygulama, kullanıcıların kısa süre içerisinde iki hesap arasında içerik paylaşmalarına yardımcı olmakta, iki farklı uygulamada yer alan içeriklerin birbirine aktarılmasına zemin hazırlamaktadır. Bu tarz kullanım sayesinde ki farklı uygulama da aynı içeriklerin paylaşılmasına zemin oluşturulmaktadır.

Bağlantılı Hesaplardan Facebook’a Bağlantı

facebook-ile-instagram-baglantisi-kurma.jpg

Kullanıcıların, İnstagram kullanıcıların, Facebook’a bağlanabilmeleri adına uygulayabilecekler bir diğer yöntem ise bağlantılı hesaplar seçeneğini kullanmaktan geçmektedir. Yine aynı şekilde kullanıcılar, profillerinde yer alan bağlantılı hesaplar seçeneğine tıkladıkları takdirde istedikleri Facebook, Snapchat ya da Twitter gibi sosyal hesapları ile kısa süre içerisinde bağlantı kurabilmektedirler. İnstagrama Facebook ile giriş yapma seçeneği de oluşturan bu uygulama, kullanıcının Facebook şifresi ya da bilgileri ile İnstagram’a bağlanabilmelerine de olanak tanımaktadır. Bu tarz bir işlem, sosyal ağları çok aktif olarak kullanan bireyler adına oldukça kolaylıklar sağlayan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcı tek bir sosyal hesap üzerinden diğerleri ile bağlantı kurarak içeriklerini yönlendirebilmekte ve aktif olarak kullanabilmektedir.

Leave A Comment