İnstagram Hayalet Hesap Nedir?

2017-05-19T16:45:26+00:00

Hayat hesap sizin profilinizde takip edenlerde mevcut olup, herhangi aktif bir hareketlilik göstermeyen hesaplara denir. Bu hayalet hesaplar özellikle takipçi sayısını artırmak için kullanılır. Nicelik olarak takipçi sayısını artırmasına karşın herhangi bir etkileşimde bulunmadıklarından paylaşımların beğenilmesi ve geniş kitlelere ulaşması için iletilerin yönlendirilmesi mümkün olmamaktadır. Bu anlamda hayalet hesaplar niteliksel bir katkı sunmamaktadır.

Hayalet Takipçi Olabilir Misiniz ?

instagram-hayalet-hesap-instagram-hayalet-takipci.jpg

Güvenliğinden emin olmadığınız linkleri tıklamak sizi hayalet takipçi yapabilir. Hesabınız böyle bir linke tıklamış ise profilinize trojan bir virüs yerleşiyor. Siz hesabınıza giriş yaptığınızda bu trojan sizin bilginiz dâhilinde olmayan bir şekilde bilmediğiniz hesapları takip ediyor olabilirsiniz. Böyle bir durumdan etkilenip etkilenmediğinizi kontrol etmek için sık sık takip ettiklerim bölümünü kontrol edebilir, profilinizde ki uygulamalarım kısmından kullandığınız uygulamaları takip edebilirsiniz. Bilginiz dâhilinde olmayan bir uygulamaya rastlamanız durumunda, bu programı uygulamalarınızdan kaldırarak hayalet takipçi olmaktan kurtulabilirsiniz.

Hayalet Takipçi Nasıl Edinilir ?

İnstagram hesaplarının takipçi sayısını artırmak için kullanılan programlar mevcut. Bu programlara giriş yaparak ya da satın alarak profilinizin takipçi sayısını artırabilirsiniz. Takipçisi çok olan bir profil olmak sizin görünürlüğünüzü artırır.

Hayalet Takipçiler Nasıl Silinir ?

instagram-hayalet-takipciler.jpg

Hayalet takipçilerin teker teker tespit edilip, bu hesapları profilinizden silmeniz oldukça zor ve zaman alan bir durumdur. Peki, bu takipçilerden kurtulmanın ve sadece gerçek kullanıcıları tespit edilebilmenin bir yolu var mı? Evet var. Bunun için takipçi silme sitelerine instagram hesabınızla giriş yapmanız ya da bazı uygulamaları indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamalar ücretsiz olabileceği gibi, ücretsiz uygulamalar da mevcut. Ücretsiz uygulamalarda yoğun bir reklam görsel ve videosuna maruz kalabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak adına böyle bir sıkıntıya maruz kalmak istemiyorsanız ücretli uygulamalar ile bu takipçilerden kurtulabilirsiniz. Bu uygulamalar ile pasif kullanıcıları tespit edebilir ve çoklu bir şekilde hesapları profilinizden kaldırabilirsiniz.

Asıl önemli olan paylaşımlarınız sonrası etkileşim kurabileceğiniz, beğeni ve eleştirileri ile sizin paylaşımlarınıza ve onları geliştirmenize katkı sunacak gerçek kişiler tarafından takip edilmektir. Bunun için ilgi çeken profiller oluşturmak ve kesintisiz paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

One Comment

  1. Kemal 16 Ocak 2019 at 19:35 - Reply

    Hocam kolay gelsin hayalet takipci toplu halde bulup silecek site varmı Acaba tavsiye edeceğin

Leave A Comment