İnstagram Görüldü İşareti Nasıl Kapatılır?

2017-05-19T14:10:25+00:00

İnsanların yaş farkına bakmadan aktif olarak kullanılan en büyük sosyal medya tercihi Instagram olup, bu işin gidişi dünyaya hükmetmeye devam etmektedir. Instagram’ın her geçen gün yenilenmesi ve güncellenmesi, kullanıcılara yeni özellikleri kullanma fırsatı tanımaktadır. Güncellenen özelliklerden biri de instagram direct özelliğidir. İnstagram Direct, gizli yani özel bir mesaj hizmetidir. Instagram sayfanızda paylaştığınız fotoğraf ya da videoları bütün arkadaşlarınız görebilirken instagram direct’de özel paylaşımlarınızı, sadece istediğiniz arkadaşlarınız, aileniz görebilir. Instagram Direct’den gönderinizi seçtiğiniz kullanıcılara gönderebilirsiniz. Instagram kullanıcıları iletişime geçmek istedikleri insanlara direct mesajlaşma alanından ulaşıp mesaj gönderebilirler. Size mesaj gönderen insanların mesajını okuduğunuz zaman karşı taraf sizin mesajı okuduğunuzu instagram dm görüldü işareti faktörü yüzünden anlamaktadır. Aynı şekilde sizin instagram direct yolu ile gönderdiğiniz bir mesajı gönderdiğiniz kişi okursa siz o kişin mesajını gördüğünü anlayabilirsiniz.

İnstagram Dm Nasıl Kapatılır?

instagram-dm-nasil-kapatilir-instagramda-dm-goruldu-isareti.jpg- İnstagram Görüldü İşareti Nasıl Kapatılır?

Size gelen mesajları okuduğunuzun görülmesini istemiyor olabilirsiniz ya da mesajın okunduğunun görülmesini istemediğiniz özel kişiler de olabilir halbuki instagram dm görüldü kapatma diye bir güncelleme instagram tarafından gelmemiştir. Instagram dm’ yi kapatmak için bir seçeneğiniz bulunmamaktadır ama farklı olarak şöyle bir işlem yapılabilir. Size mesaj geldiği zaman bildirimleri kapatmak biraz da olsa sizin için çözüm olacaktır. En azından bildirimleri kapattığınız zaman rahatsız olduğunuz kişi size mesaj attığı zaman size bildirim gelmez.

Bildirimler Nasıl Kapatılır?

instagram-direct-instagramda-dm-goruldu-isaret.jpg- İnstagram Görüldü İşareti Nasıl Kapatılır?

İnstagram görüldü kapatma özelliği olmasa bile istemediğiniz kullanıcılardan gelen mesajların bildirimlerini kapatabilirsiniz. O kullanıcı size mesaj attığı zaman size bildirim gelmemiş olacaktır.

İnstagram hesabına giriş yapılır.

Sol alt köşede bulunan ana sayfayı açın ve sağ üst kısımdaki dm butonuna tıklayınız.

Önünüze açılan pencerede size mesaj atan kullanıcıları göreceksiniz, oradan bildirim almayı istemediğiniz kullanıcıyı seçin.

Daha sonra ekranda sağ üst tarafta i simgesini göreceksiniz, o simgeye tıklayın.

Sayfada gördüğünüz bildirimleri sessize al özelliğini aktif duruma getirin yani aktif duruma getirmek o işaretin yeşil halde görünmesi demektir. Bildirimleri sessize al özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman seçtiğiniz kullanıcının size yazdığı mesajlarda size bildirim gelmeyecektir.

Leave A Comment