Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

2017-04-26T16:40:51+00:00

Bu makalemiz ile siz değerli okurlarımız ile beraber instagramda gönderi gizleme ile ilgili olan bilgileri paylaşacak ve bu konu hakkında bir fikir sahibi olmanız için yardımcı olacağız. Mark Zuckerberg’in sistemi satın alması ile beraber instagramda gerçekleşen logo ve arayüz tasarımlarındaki değişiklikler herkesin dikkatini çekmektedir. Ayrıca ilgi çeken unsurlar içinde kullanıcıların merakla beklediği yeniliklerin uygulanması da bulunuyor. Facebook’ta gerçekleştirilen gizlilik ayarlarındaki değişimlerin kısa bir süre içerisinde elbette ki instagramda da uygulanması imkansız. Ancak instagram bu konuda kendini yenilemeye ve geliştirmeye başladı bile. Bunlardan bir tanesi olarak gönderilerin gizliliğinin yapılıp yapılmaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi dilerseniz bu gönderileri gizlemeyi nasıl gerçekleştiriyoruz bir bakalım.

instagram gonderi gizleme 300x169 - Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram Gönderilerini Belirli Kişilere karşı Gizleme

Instagram gönderilerini belirli kişilere karşı gizleme işlemi yapmak istiyorsanız bu noktada aslında yapılabilecek pek fazla bir şey yok. Facebook’un gönderi gizliliği ile ilgili ayarlarında belirli kişileri gizleyerek geri kalan kısma paylaşımınızı açık yapabiliyorsunuz ama Instagram uygulaması içerisinde henüz bu konu ile ilgili olarak bir yenilik yapılması söz konusu değil. Yani kısacası gönderimi şunlar görsün, şunlar görmesin diye bir ayardan bahsetmek mümkün değil. bu nedenle paylaşımınızı yaptığınız an sizi takip edenler zaman akışında bu gönderinizi görecektir. Yakın bir tarihte bu konu ile ilgili olarak bir güncellemenin geleceğinden az çok umut etmekteyiz. Fakat şu anda böyle bir tercih olmadığından dolayı gönder gizliliği ile ilgili olarak detaya giremeyeceğiz.

instagram coklu hesap yonetimi 300x225 - Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram Direct Özelliği Sayesinde Gönderi Paylaşma

Instagram Direct özelliği ile zaman tünelinizde bir paylaşım yapmasanız bile istediğiniz kişilerle özel mesajdan gönderilerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bu bir paylaşım olmuyor. Yani Mesaj yollayarak resim göndermiş oluyorsunuz. Bunu yapabilmek için de resim paylaşma işlemi yaparken efekt eklemeden sonra direkt olarak resmin altında yer alacak mesajı yazdığınız ekranın yukarısında ki kısımda takipçiler ve direct diye iki ayrı seçenek bulunmaktadır. Direct sekmesine tıkladığınızda resimlerinizi paylaşmak istediğiniz kişilere özel olarak mesaj şeklinde bir gönderim yapabilirsiniz. Bunun haricinde takipçiniz olan herkes zaman tünelinizde yer alan bütün gönderileri görebilme şansına sahiptir.

Leave A Comment