İnstagram Gizliliğiniz İle İlgili 4 Önemli İpucu

2017-05-16T13:29:27+00:00

İnstagram, sosyal ağlar içerisinde en fazla etkileşimde olan platform olduğu için instagram gizlilik ayarları alternatifini bilmek önem teşkil eder. Instagram sürekli olarak uygulamaya yeni özellikler koymakta ve kullanıcılara bu özellikleri sunmaktadır. Instagram hesabınızı gizli kullanmıyorsanız mobil uygulama ya da bilgisayar üzerinden profilinize ve paylaştığınız medyaların hepsine diğer kullanıcılar kolayca erişebilmektedir. Hesabınızı gizli olarak kullandığınız zaman ise sadece arkadaş listesiniz profilinizi ve paylaşımlarınızı görebilir ayrıca paylaşımlarınıza yorum yapabilir ve beğenebilir. Hesabınızın gizli kullanımı aktifse takipçileriniz dışındaki kullanıcılar fotoğraflarınızı beğenemez ve paylaşımlarınıza yorum yapamaz.

instagram-gizli-hesap-olusturma.jpg- İnstagram Gizliliğiniz İle İlgili 4 Önemli İpucu
- İnstagram Gizliliğiniz İle İlgili 4 Önemli İpucu

İnstagram Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

İnstagram’da paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz insanlara karşı kapatabilirsiniz. Bu sayede rahatsız olduğunuz kullanıcıların sizin hesabınızı dolaşıp, takip etme seçeneğini engellemiş olursunuz. Hesabınız gizli olduğunda, instagram sayfanızda sadece onayladığınız kullanıcılar resim, videolarınızı ve paylaşımlarınızda kullandığınız etiketleri görebilir. Ek olarak takip ettiğiniz kişiler ve takipçilerinizi diğer kullanıcılar görmez. Fakat takipçi listenizde bulunan arkadaşlarınız için instagram takip ettiklerimi gizle türünde bir seçenek bulunmamaktadır. Hesabınız gizli ise onaylamadığınız kullanıcılar sizin takip ettiğiniz ve takipçilerinizi göremezler, yalnızca takipçiniz olmaya onay verdiğiniz kişiler görebilir. Hesabınızı gizlemek için uygulanması gereken adımlar:

İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza geçiş yapın

Profil sayfanızda sağ üst köşede bulunan dişli çarka tıklayın

Açılan sayfada hesap bölümündeki en alt kısımda ‘’Gizli Hesap’’ seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneği aktif hale getirin.

instagram-takipci-gizleme.jpg- İnstagram Gizliliğiniz İle İlgili 4 Önemli İpucu

Bilgisayardan Instagram Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

İnstagram mobil uygulamada çok kolay ve fazla kullanıcı tarafından kullanılır. Bilgisayarlara da aynı şekilde instagram uygulaması indirilebilir fakat instagram, uygulamanın birçok özelliğini mobil uygulamada kullanmaya izin vermiştir. Instagram’ın sık kullanıldığı alan bilgisayarlardan çok mobil ağlardır. Mobil ağ ile daha çabuk erişim sağlandığı gibi daha özgür olması ile tanınır. Ayrıca instagram mobil uygulamadaki özelliklerin hepsini bilgisayar uygulamasında açmadığı için bilgisayar üzerinden intagram hesabınızı gizlemeniz mümkün değildir. Instagram hesabı gizleme özelliği sadece mobil uygulamada bulunmaktadır. Dolayısı ile hesabınızı gizlemek istiyorsanız mobil uygulama üzerinden instagrama giriş yapabilir ve oradan hesabınızı gizli duruma getirebilirsiniz.

Leave A Comment