İnstagram Fotoğraflarınızı Sitenize Nasıl Eklersiniz?

2017-05-18T11:59:25+00:00

Sosyal medyada tanınan bir kullanıcı olmak ve kullanıdığınız hesapların reklamını yapmak için internet çok kıymetli bir mecradır. İnternetin sağladığını olanaklar saymakla bitmez ama bu velinimetlerden bir tanesi instegram. Teknoloji ve internet çağında olduğumuz için sosyal medyada yer edinmek hatta büyük kitlelere hitap etmek günümüz şartlarında önemli bir yer tutmaktadır. Buna istinaden bu fırsatlardan yararlanabilmek de biraz bilgiden , biraz da sosyal medyanın güncellemelerini sıkı takip etmekten geçmektedir. Sosyal medyada yer edinebilmek için sabırla araştırmak ve yeni bilgileri öğrenmeye açık olmak vazgeçilmez tutumlardan biri oldu. Rekabet ve her geçen gün güncellenen uygulamalara bakıldığında bunun ispatının görülmesi kaçınılmaz olur.

İnstagram Fotoğraflarını Siteye Çekme Nedir Ve Nasıl Yapılır?- İnstagram Fotoğraflarınızı Sitenize Nasıl Eklersiniz?

instagram-fotograflarini-siteye-ekleme.jpg- İnstagram Fotoğraflarınızı Sitenize Nasıl Eklersiniz?

İnstagram fotoğraflarını siteye çekme ya da instagram fotoğraflarını siteye ekleme özel blog ve sitesi olan kullanıcılara eş zamanlı olarak hem instagramda hem de kişiye özel blogda instagram paylaşımlarının aynı anda görülmesini yani yayınlanmasını sağlar. İnsanların çoğu kendilerine ait bloglarında sosyal medya hesaplarını kullanmayı arzu ediyorlar dolayısı ile instagram da en popüler ve aktif kullanılan platformlardan biri olduğu için instagram fotoğrafları siteye nasıl çekilir adım adım bakabiliriz. WordPress’de bütün uygulamalar kolayca bir çok eklenti desteği ile yapılabilir. Fakat siteniz wordPress tabanlı olması gerektiği için burada diğer yöntem olan özel sayfa desteği ile listeleme yapmayı aktaracağım.

İlk Olarak İnstagram Hesabınızı Açın Ve Oradan ‘’İnstagram Developer’’ Sayfasına Girin

instagram-fotograflarini-siteye-ekleme.png- İnstagram Fotoğraflarınızı Sitenize Nasıl Eklersiniz?

Önünüze açılan sayfanın sağ üst köşesinde ‘’manange clients’’ seçeneğini göreceksiniz ,bu seçeneğe tıklayın.

Tıkladıktan sonra önümüze çıkan ‘’register a new client’’ seçeneğini de tıklıyoruz. Geriye kalan sitenizi uygulamaya tanıtmak olacaktır. Siteyi tanıtmak için uygulanması gereken adımlar şunlardır;

Uygulama Adı (Application Name) : Uygulama ismini yazınız, arzu ettiğiniz herhangi bir ismi koyabilirsiniz.

Açıklama (Description) : Uygulama açıklamasını giriniz yani uygulamayı özetleyen bir açıklama yazabilirsiniz.

Website adresiniz : Kullanacağınız sitenin adresini yazın.

Api için yeniden site adresinizi girmeniz gerekecektir. (OAuth redirect_uri) Yaptığınız işlemlerin sürecini tamamladıktan sonra hiçbir başka işlem yapmadan sadece register butonuna tıklayın. Artık instagram hesabınıza bağlı bir uygulama oluştuduğunuz için uygulamanın cliend ve client secret bilgileri size verilecektir. En önemli kısımlardan biri olan access token kodunu almaktır yani kodu almak için http://instagram.pixelunion.net/ bu sayfayı tıklayıp ,karşınıza çıkan sayfada Generate Access Token seçeneğini tıklayın. Bu işlem sonrasında access token kodunuzu almış olacaksınız.

instagram-fotograflarini-siteye-cekme.jpg

Daha sonra http://jelled.com/instagram/lookup-user-id# linkine tıklayıp ,en üst kısımdaki metin kutusuna kullanıcı adınızı yazın ve user id numaranızı alabilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonra aşağıdaki kodları oluşturduğunuz özel sayfa şablonuna ekleyin. Kod sayfasındaki Kullanıcı ID ve Access Token yazan alana yukardaki işlemde bulduğunuz kodları yazacaksınız. Tüm bunları düzenledikten sonra instegramda paylaştığımız resimler kendi sitenizde de yayınlanacaktır.

İnstagram Resimlerini Siteye Gömme Nedir?

İnstagram gönderilerinizi gömdüğünüz zaman gönderinin bağlatısına sahip olan herkes o gönderiyi rahatlıkla görebilir. Instagram hesabınızda fotoğraf ve video için gömme kodu alabilirsiniz, bunu yapabilmek için öncelikle o gönderiye gitmeniz gerekir. http://instagram.com linkine tıklayın sonra gönderiye tıklayın ve gönderiyi genişletin. Sağ alt köşede bulunan … nokta simgesine tıklayın ve göm seçeneğini seçin.Ekranda gördüğünüz gömme kodunu kopyala ve internet sayfanızın html kısmına yapıştırın.

Leave A Comment