İnstagram Doğrulanmış Simgesi Nedir?

2 yıl önce paylaştı.
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (3 oy, ortalama: 4,33 üzerinden 5)
Loading...

En çok ve en aktif şekilde kullanılan sosyal medya unsurlarından biri olan İnstagram, diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kullanıcılarının güvenliğini her zaman ön planda tutmaktadır. İnstagram’ın kullanıcıları için belirlemiş olduğu güvenlik unsurlarından biri de doğrulanmış simgeleridir. Doğrulanmış simgeleri nedir ve doğrulanmış simgesi talebinden nasıl bulunulur gibi sorularınız için sizinleyiz. Her kullanıcının doğrulanmış simgesi alıp alamayacağı konusunda da birçok soru işareti bulunmaktadır. Bu soru işaretlerinin giderilmesi için instagram mavi tik emoji hakkındaki bütün bilgileri aktarıyoruz.

Doğrulanmış simgesi, İnstagram kullanıcılarının profillerinde yan tarafta yer alan ve mavi tik ile belirlenmiş olan bir simgedir. Bu simgenin kullanılış amacı o hesabın doğrulanmış bir hesap olduğunu göstermektir. Bir hesabın doğrulandığını ve onaylanmış olduğunu göstermekte olan bu simge, İnstagram dünyasında yer alan sahte hesapların önüne geçmek için kullanılan bir sistemdir. Sizi veya tanıdığınız birini taklit eden sahte hesapların önüne geçebilmek için kullanılan mavi tik doğrulanmış simgesi, belirli hesaplar için kullanılabilmektedir. İnstagram onaylı hesap başvurusu hakkında da merak ettiğiniz bütün detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İnstagram Doğrulanmış Simgesi Talebi

İnstagram doğrulanmış simgesi, her kullanıcı tarafından alınabilen bir simge değildir. Ünlüler, marka sahipleri, işletmeler ve benzeri kişiler için bu uygulama yapılmaktadır. Tanınmış kişi, ünlü ya da global markaların sahip olabileceği bu özellik için talepte bulunmak istiyorsanız, doğrulanmış simgesi talebi İnstagram başvurusu yapabilirsiniz. Siz de kendi adınıza, markanız ya da işletmeniz adına İnstagram onaylanmış hesabına sahip olmak için başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için İnstagram yardım merkezine girmeniz gerekmektedir. Ardından sol bölümde yer alan İşletmeler İçin İnstagram yazan linke tıklamalısınız. Buradan başvurunuzu yaptıktan sonra siz de doğrulanmış simgesi olan bir İnstagram hesabına sahip olabilirsiniz.

İnstagram Doğrulanmış Simgesini Kimler Alabilir

İnstagram’ın doğrulanmış simgesini kimlerin alabileceği konusundaki açıklamasına bakılacak olursa, doğrulanmış simgesinin sadece belli başlı hesaplar için kullanılabileceğiniz farkına varabilirsiniz. Marka hesapları, fenomenlerin hesapları ve de ünlülerin hesapları için bu doğrulama simgesi kullanılmaktadır. Kısaca kendi hesabınıza doğrulama simgesi eklemeniz mümkün değildir.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.