Instagram DM Ayarları Nasıl Yönetilir?

2017-05-06T16:07:38+00:00

Instagram Direct Message ya da DM, çektiğiniz fotoğrafı, videoyu istediğiniz bir kullanıcıya gizlilik ilkeleri içerisinde mesaj olarak göndermenize olanak sağlar.

DM, gönderi sayfasının sağ üstünde bulunan Direct seçeneğinde yer alır ve gelen kutusu olarak da adlandırılır. Bu seçenek ile direk tek seferde en fazla on beş kişiye direkt mesaj gönderebilirsiniz.

message-instagram.jpg- Instagram DM Ayarları Nasıl Yönetilir?

Instagram Direct Mesaj Silme

Uygulama, son gelen güncellemeler ile daha kullanıma elverişli bir hale geldi. Eğer ki siz de uygulamayı sık sık kullanıyorsanız, bilmeniz gereken özelliklerden birisi Instagram Direct Message silme olacaktır. Bu özellikle, gönderdiğiniz bir mesajı karşı taraf görmeden kalıcı olarak silebilirsiniz. Son güncellemeden önce, Instagramda mesaj silme özelliği yoktu ancak şimdi, gönderdiğiniz mesajı kalıcı bir şekilde silebilirsiniz. Tabii karşı tarafın görmemesini istiyorsanız, öncelikle engellemeniz sizin yararınıza olacaktır. Daha sonra yazdığın mesajın yada gönderdiğiniz fotoğrafın üzerine birkaç saniye basılı tutup, önünüze çıkan seçeneklerden ‘Mesaj Gönderimini İptal Et’ e tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra karşı tarafın engellemesini kaldırabilirsiniz.

instagram-direct-message.jpg- Instagram DM Ayarları Nasıl Yönetilir?

Instagram Direct Mesaj

Birisi size mesaj gönderdiğinde, bunu ‘Akış’ bölümünün sağ üst tarafında bulunan DM simgesinin üzerinde beliren kırmızı küçük daireden anlayabilirsiniz. Eğer, size mesaj gönderen kişi takipte olmadığınız biri ise, gönderdiği mesaj istek kutusuna düşecektir. Mesajı açtığınızda, altta çıkan ‘İzin Ver-Geri Çevir’ seçenekleri ile ister geri çevirebilir, isterseniz onaylayabilirsiniz. Ayrıca mesaj istekleri birden çok ise sayfanın altında bulunan ‘Tümünü Geri Çevir’ yazısıyla hepsini tek seferde halledebilirsiniz. Eğer ki mesajı onaylarsanız, daha sonra o mesaj gelen kutunuzda görünmeye başlayacaktır.

Instagram DM Sorunu

Instagram Direct Message Sorunu son zamanlarda çoğu kullanıcıdan duyulmaya başlandı. Daha önce DM gönderemezken, şimdi ise DM üzerinde bir sorun ortaya çıktı. Karşı taraflar DM alsalar bile, geri mesaj gönderemiyorlar. Bu sorun için iki çözüm üretildi:

Birincisi; uygulama verisini temizlemek.

İkincisi; uygulamayı kaldırarak baştan bir kurulum yapma.

Leave A Comment