İnstagram Dil Ayarları Ve Çevirisine Bak Özelliği

2017-05-22T11:34:23+00:00

Sosyal medya platformları her geçen gün hayatımızda daha fazla yer kaplıyor. Akıllı telefonların kullanımının artmasıyla birlikte sürekli elimizin altında. İnstagram da kısa bir süre önce kurulmuş olmasına karşın hızla takipçi sayısını artıran etkin bir platform haline geldi. 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından geliştirilen uygulama öncelikli olarak fotoğraf paylaşımını hedef alan bir uygulama idi. Uygulamanın kaliteli filtrelerin kullanımına olanak vermesi, bu platformun hızla yaygınlaşmasını sağlayan bir özellik oldu.

instagram-ceviri-ozelligi-instagram-cevirisine-bak.jpg- İnstagram Dil Ayarları Ve Çevirisine Bak Özelliği

Sosyal medya platformlarının bir özelliği de farklı kültürler, farklı diller arasında etkileşimde bulunmayı kolaylaştırması. Bu etkileşimin önünde ki en büyük engellerden biri de dil sorunu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için sosyal medya platformları pratik çözümler oluşturmaya çalışıyor. Bu pratik çözümlerden bir tanesi de anlı çeviri özelliği sunmak. İnstagram da bu sorunu ortadan kaldırmak için “çevirisine bak” özelliğini kullanıcılarına sundu. Böylece instagram çeviri özelliği olan sosyal medya platformları arasında yerini aldı.

İnstagramda "Çevirisine Bak" Özelliğine Geçiş Yapmak İçin İlk Yapmamız Gereken Dil Ayarlarını Oluşturmaktır

İnstagram Dil ayarları Nasıl Yapılır?

Profil ana sayfasından sağ üstünde bulunan “ayarları” tıklamak. Ayarlara tıklandıktan sonra gelen listede “Dil” sekmesine tıklamak. Dil sekmesine tıklandıktan sonra çıkan diller listesinde kullandığımız dili seçmeliyiz. Seçim yapılan dil anadiliniz olarak tanınacaktır. Dil seçiminin yapılmasının ardından İnstagram profiliniz kapanacak, yeniden giriş yaparak dil seçeneğine aktive etmiş olacaksınız. Dil ayarlarını yaptığınızdan emin olduktan sonra “çevirisine bak” özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram “Çevirisine Bak” Özelliği Nasıl Kullanılır?

instagram-ceviri-ozelligi-ayarlari.png

İnstagramda “çevirisine bak” nasıl yapılır sorusunu cevaplayalım. Instagram da yer alan paylaşımların altında “çevirisine bak” butonu yer alıyor. Bu butona tıklayarak yapılan yorum dil ayarlarında anadiliniz olarak belirlediğiniz dile çevrilmiş olarak size sunuluyor. Farklı dillerde ki paylaşımları ve yorumları anlamanızda büyük kolalık sağlayan bu özellik maalesef ki bütün dünya dillerini kapsamıyor. Şimdilik “çevirisine bak” özelliği sadece 24 dilde hizmet verebiliyor. Bu yirmi dört hâlihazırda dünya üzerinde en fazla kullanılan dilleri kapsıyor. Spesifik dilleri kapsamasa da genel kullanımı yoğun diller olması nedeniyle etkin bir çeviri hizmeti sunuyor.

Leave A Comment