İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

2017-04-21T12:10:26+00:00

Günümüzün en çok tercih edilen ve aktif olarak kullanılan sosyal ağı İnstagram olarak bilinmektedir. Sosyal medya kullanımının artması, internetin yaygınlaşması ve her evde kullanılabilir hale gelmesi ile birlikte bireylerin en çok kullandıkları sosyal ağlar arasında yerini alan İnstagram, her geçen gün farklı bir özellik eklemesi ile birlikte daha da popüler hale gelmiş durumdadır. Bu noktada ise İnstagram’ı aktif olarak kullanan bireylerin, arama geçmişi ya da kişisel konularda bazı öğrenmek istedikleri noktalar bulunmaktadır. İnstagram arama geçmişi nasıl temizlenir noktasında ise kullanıcıların uygulayacakları adımlar son derece basit ve kolaydır.

instagramda arama gecmisi 300x206 - İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

[ilginiziCekebilir id=”2448″]

Hesap Ayarları İle Kolay Temizlik

İnstagram’da kişilerin profiline bakan ya da ünlü profillerinde gezen bireyler, daha sonrasında ise arama geçmişini silmek istediklerinde, yapmaları gereken adımlar son derece pratik ve kolay olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcı, İnstagram arama geçmişini silmek istediğinde hesap ayarlarına gelerek, arama geçmişini sil butonuna tıkladığı takdirde, o ana kadar yaptığı tüm arama kayıtları kolaylıkla silinebilmektedir. İnstagram arama geçmişi kendi kendine silinir mi diye merak eden bireyler adına ise belirtilmelidir ki arama geçmişi kendiliğinden silinmemektedir. Bireylerin bu anlamda İnstagram’ı silip daha sonrasında ise yeniden yüklemeleri bile yeterli olmamaktadır. Ancak silme işlemi özellikle yapıldığında arama kaydı silinmekte ve bir sonraki silme işlemine kadar yeniden kaydetmeye devam etmektedir.

instagram arama gecmisi temizleme 300x206 - İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Profil Bağlantıları Üzerinden Geçmiş Silme İşlemi

Bireylerin ve aktif İnstagram kullanıcılarının İnstagram profilinden kolaylıkla arama geçmişlerini silebilecekleri bir diğer adım ise profil bağlantıları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. İnstagram arama geçmişi görme ve silme işlemlerine kullanıcılar, profil bağlantıları üzerinden de kolaylıkla ulaşabilmekte ve arama geçmişlerini sıfırlayabilmektedirler. Böyle bir işlem hem hesabın temizlenmesine hem de hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda geçmiş silme işlemini bilmeyen bireyler adına internette ve sosyal ağlarda yönlendirici içerikler yer almaktadır. Bireylerin en çok kullandıkları sosyal ağlar arasında yer alan İnstagram’ın böyle bir işleme hizmet ediyor olması kullanıcıları memnun etmenin yanı sıra bireylerin gizliliklerinin de korunması anlamında son derece önem taşımaktadır.

Leave A Comment