İnstagram Anında İlet Bildirimleri Nedir

2017-05-09T15:04:58+00:00

İnstagram ilk yayınlandığı günden bu güne dek pek çok güncelleme ile kullanıcılarını sevindirdi. Fotoğrafların yayınlanmasıyla başlayan serüven video ve vine uygulamaları gibi pek çok güncelleme ile beraber bir çok yeni özelliği kullanmak eğlenceli bir maceraya dönüştü. Bu güncellemelerden hiç kuşkusuz en beğenilenlerden bir tanesi de instegram için anında ilet bildirim özelliğidir.

Bu güncelleme instagram anında ilet bildirimleri ile kullanıcılar hesaplarındaki bir videoya veya fotoğrafa yorum yapıldığı zaman ya da takip ettiği kullanıcılar, arkadaşları bir yayınlama yaptıklarından anında bildirim almaları mümkün oluyor.

Bu uygulama uygulamayı yükleyip kullanan ve birbirine ekli olan kullanıcıların neler yaptıklarından birbirlerini anında haberdar kılıyor. İnstegram takipçilerinin bu özelliği kullanabilmeleri için instegram hesaplarında bir takım ayarlar yapmaları gerekiyor. İnstagram’ daki anında haber alma, anında ilet bildirimleri nasıl yönetilir sorusu ile karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiğine dair detaylar burada.

instagram-aninda-ilet-bildirimleri.png- İnstagram Anında İlet Bildirimleri Nedir

İnstagram Anında İlet Bildirimleri Nedir

Anında ilet bildirimleri için ayarlamalar yapmanız için instegram hesabınıza giriş yapmanız lazım. İnstagram hesabınıza giriş yapmanızın ardından instagram uygulamasının içerisindew olan profil sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Profil bölümüne girdikten sonra bu bölümde sağ üstte yer alan ayarlar ismindeki uygulama ayarlarını giriş yapın.

instagram-bildirim-ayalari-degitirme.jpg- İnstagram Anında İlet Bildirimleri Nedir

Bidirim Ayarlarını Değiştirme

İnstagram bildirim ayarlarını değiştirme ve anında ilet özelliğini açmak için Android işletim sistemi uygulamalarındaki görüntüsü üst üste üç nokta olarak gösterilen ayarlara IOS işletim sisteminde bu üç nokta çark ikonu olarak görüntülenmekte olan ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız.

Arkadaşlarınızdan veya dışardan bir kişinin gönderinizi beğenmesi, gönderinize yorum yapması anında bildirim almanız için ayarlar menüsüne giriş yapmanızın ardından instagram bildirim ayarları alanında anında ilet bildirimleri seçeneğini görebileceksiniz. Anında ilet seçeneğini aktif yaptığınızda bildirimleri kayıt altına alacaksınız. Android veya IOS her ikiisnde de “ gönderi bildirimlerini aç “ seçeneği aktif olmalı.

Bunları yaptıktan sonra insaegram üzerinden yapılan paylaşımları ve yüroumları anında bildirim alarak anında iletebileceksiniz. Eğer bunları yaptığınız halde anında ilet bildirimlerini alamıyorsanız telefonunuzun anında ilet özelliğini de açmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Leave A Comment