Fazla Erişim İçin İnstagramda Neler Yapılır

2017-07-08T13:06:00+00:00

İnstagram son yılların en çok tercih edilen sosyal paylaşım alanıdır. Kısa zamanda pek çok kişiye ulaşmış olan bu sosyal alanının ilgi görmesinin elbette belli başlı nedenleri var. Diğer sosyal mecralardan farklı olarak instagramda doğrudan fotoğraf paylaşımı yapıyorsunuz. Yani herhangi bir hesabı açtığınızda karşınıza sadece fotoğraf alanları ile küçük bir bio kısmı çıkıyor. Fotoğrafların altına yazı paylaşabiliyorsunuz ama ön planda olan görseller oluyor.

Yeni bir İnstagram hesabı açtıysanız ve yeterince takipçiye ulaşamadıysanız takipçi sayısını arttırmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Çünkü güvenilir İnstagram takipçi arttırma yolları çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Şimdi bu konuda atmanız gereken önemli adımlardan bahsedeceğiniz.

İnstagramda Nasıl Takipçi Edinebilirsiniz?

İnstagram hesabı açarken iki farklı şekilde hesap oluşturabilirsiniz. Birincisi kişisel hesap ikincisi ise kurumsal iş yerinize ait hesaptır. Şimdi bu hesapları nasıl daha aktif hâle getireceğinize bakalım.

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları2 - Fazla Erişim İçin İnstagramda Neler Yapılır

Takip Etmek

Bu maddeyi herkesten duymuş her yerden okumuşsunuzdur. Gerçekten de ilk ve önemli madde budur. Çünkü birini takip etmediğinizde başkalarının da sizi bulmasına olanak sağlamamış oluyorsunuz. Elbette etiketler yardımıyla bunu kısmen başarabilirsiniz. Ama bu çok zor ve uzun bir yol olur. Takip ederek çok daha fazla çevre edinirsiniz. O kişinin çevresinden size yeni takipçiler gelebilir. Bunu deneyerek görebilirsiniz.

Etiket Kullanmak: Takip etmekten sonra en önemli kural etiket kullanmaktır. Bazı kişiler etiket kullansa da amacına ulaşamaz. Çünkü doğru etiketleri seçmiyordur. Takipçi derdiniz yoksa içinizden gelen etiketleri koyarak az da olsa çevre edinebilirsiniz. Ama istediğiniz ciddi bir kitle oluşturmaksa işinizle ilgili ya da kişisel paylaşımınızla ilgili etiketleri kullanarak o ilgi alanını benimseyen kişilerle temas kurabilirsiniz. Bunun için zaman ayırıp bir araştırma yapabilirsiniz. Kimler hangi etiketleri kullanmış. Takipçisi çok olan ya da sizinle aynı kulvarda olan kurumlar ya da kişisel hesaplar hangi etiketleri kullanıyor? Bunun bir araştırmasını yapıp her paylaşımınızın altına aynı etiketleri her seferinde kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu yöntem güvenli İnstagram takipçi arttırma yöntemlerinden biridir.

Çalışma Ortamının Fotoğraflanması: Bu çok önemli bir maddedir. Siz bir iş yerinin sahibi iseniz insanlar sizi takip ediyorsa daha detaylı şeyler görmek isteyecektir. İş yerinin işleyişi nasıl, işler hangi şekilde yürüyor? Ortam nasıl? Ya da o günkü bir başarıyı bir emek ürününü paylaşırsanız bu sizi diğerlerinden ayıracaktır. Çünkü daha sıcak, samimi ve doğal bir portre çizeceksiniz. Soğuk fotoğraflar paylaşmak yerine hayatın içinden konuları aktarabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgiler en iyi İnstagram takipçi arttırma yöntemleri arasında yer almaktadır.

Leave A Comment