Facebook’un Az Bilinen 10 Özelliği

2017-05-16T10:29:27+00:00

Facebook, sosyal medya ağlarının içinde en büyüğü ve en çok kullanıcı sayısına sahip olanı. Şu an aktif kullanıcı sayısı 1.35 milyar. Yani neredeyse dünya nüfusunun 7de 1inin Facebook hesapları mevcut. Facebook hesabımız var,paylaşımlar yapıyoruz ama Facebook un bütün özelliklerini kullanıyor muyuz?

Facebook Un Az Bilinen 10 Özelliğini Derledik

facebook-bilinmeyen-ozellikler.png

Anket düzenleyebilirsiniz. Facebook un yeni özelliklerinden Sorular bölümünden düzenleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz anketi sadece arkadaşlarınız görebiliyor, eğer arkadaşınız anketi cevaplarsa o arkadaşınızın da arkadaşları anketi görebiliyor.

Facebook üzerinden e-posta gönderebilirsiniz. Mesajlar olarak kullanılan bölümden e-postalarınızı da gönderebilirsiniz.

Resimlerdeki siyah çerçevelerden kurtulabilirsiniz. Herhangi bir fotoğrafı açıp F5 tuşuna basmanız yeterli.

‘Embed post’ özelliği ile diğer bir platformdan aldığınız içeriği kendi sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Sayfanızın yazılarını düz görmekten sıkıldıysan ters çevirebilirsiniz. Sayfanızın altındaki Dil seçeneğinden ‘Upside Down’ u seçerek değiştirebilirsiniz.

Hesabınızı açtığınız zamandan şu zamana kadar olan paylaşımlarınızı görmek için www.facebook.com/us adresini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook hesabınıza sizden başka kimsenin girip girmediğini kontrol edebilirsiniz. Ayarlar bölümünden ‘Where you’re Logged In’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Arkadaş listenizdeki bir kişinin paylaşımını kaydedebilirsiniz. Paylaşımın sol üst köşesinde bulunan ‘Save this link’ seçeneğine tıklamanız yeterli.

Canlı yayın yapabilirsiniz. Paylaşım yaptığınız kısımda canlı video çekme seçeneği mevcut.

Mobil bildirimleri kişiselleştirin. Bildirimler kısmında istemediğiniz kişilerden gelen bildirimleri kapatıp, istediklerinizi açabilirsiniz.

facebook-hileleri-facebook-is-bulma-is-ilani-verme.jpg

Bu özelliklerin yanında Facebook hileleri kullanan kullanıcılarda var. Örneğin beğeni hilesi; çeşitli sitelerden token yolu ile paylaşımlarınıza beğendirme yapmak mümkün. Ancak bu yöntem güvenli değil. Bu yönteme başvuranlar tespit edildiğinde hesapları kapatılabilir yada belli bir süre dondurulabilir.

Facebook uygulamasında kullanıcılarla mesajlaşırken altı çizik yazma, renkli yazma yada kalın yazma gibi kodlarla yazılabilen özelliklerde mevcut. Bunlar Facebook kullanıcıları için çok bilinmeyen kodlardır. Araştırdığınızda çokça özellik bulmanız mümkün.

Facebook 2017 Yeni Uygulamaları İse

Hikaye özelliği, 24 saat içinde kaybolan paylaşımlar yapmanız mümkün.

İş bulmak ve iş ilanı vermek; işverenler kendi sayfaları üzerinden iş ilanı verip aday arayabiliyorlar. Başvurular Messenger uygulamasıyla işverene iletilecek.

Leave A Comment