Facebook’taki Sahte Beğeniler Fark Edilebilir Mi?

2017-07-07T12:35:54+00:00

Bir şey paylaştığı andan kısa bir süre sonra yüzlerce ya da binlerce beğeni alan kişi ya da sayfalar mutlaka vardır Facebook profilinizde. Siz de bu kişi ve sayfalara gıptayla bakarak vay be dersiniz, paylaştığı şey ne kadar tutmuş, nasıl da nokta atışı yapıyor, birçok kişinin beğenisini kolayca kazanıyor. Peki, ama karşınızdaki kişinin çok ünlü bir oyuncu, müzisyen, politikacı ya da bilim adamı olması dışında bir insanın kolayla o kadar beğeni alabileceğine gerçekten inanıyor musunuz? Sizleri hayal kırıklığına uğratmış olmayalım ancak çok fazla sayıda kişi, ki bunlara ünlü isimler de dahil, daha iyi bir profil imajı yakalamak amacıyla Facebook beğeni arttırma yöntemlerini kullanıyor. Bunu bugüne kadar hiç fark etmediniz değil mi?

Facebook’taki Sahte Beğeniler Fark Edilebilir Mi - Facebook’taki Sahte Beğeniler Fark Edilebilir Mi?

Facebook’taki sahte beğeniler nasıl fark edilir?

Facebook beğeni siteleri aracıyla sunulan Facebook uygulaması üzerindeki paylaşımlarınıza gelen beğenileri artırmayı sağlayan hizmetler iki farklı şekilde çalışır. Bilgisayar üzerindeki botlar yani robotlar aracılığıyla ve daha az maliyet ödeyerek beğenilere sahip olabilirsiniz. Ancak gerçek takipçileriniz gönderilerinizi beğenen kişileri incelemek isteyip de profillerine girdikleri zaman fake bir hesapla karşılaşırlarsa bu sizin artırmaya çalıştığınız popülaritenizi daha da zedeleyerek olumsuz bir sonuç doğuracaktır. Ya da her ülkenin çalışma saatlerine bağlı olarak insanların internette daha aktif ve pasif oldukları zaman aralıkları vardır. Beğeni sayıları çok anlamsız bir saatte hızla artarsa bu da yine şüphe doğuracaktır.

Sahte beğenilerinizin fark edilmemesi için ne yapabilirsiniz?

Facebook beğeni nasıl arttırılır diye merak edip araştırdığınızda karşınıza ikinci bir yöntem olarak gerçek takipçilerden oluşan bir paket de çıkacaktır. Kullanıcılar genelde fiyatının biraz daha yüksek olması sebebiyle bu paket yerine hazır robotları tercih etse de, ödeyeceğiniz çok az bir fark profilinizin ya da sayfanızın istikbali için oldukça kritik olabilir. Gönderilerinizi beğenen gerçek kullanıcıların varlığı, Facebook’un ülkenizde daha yoğun olarak kullanıldığı saat aralıklarında gelen yoğun beğeniler diğer kullanıcılarınızın şüphe duymasına engel olacaktır. Bu yöntemi seçmeniz uzun vadede kazanacaklarınız için çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Leave A Comment