Facebook’ta Popüler Olmanın 5 Yolu

2017-04-26T18:20:29+00:00

Kimi için arkadaşlarla iletişimde olmak amacıyla kullanılan bir araç, kimi için bir paylaşımda bulunma merkezi, kimi için bir oyun oynama yeri, kimi için ise reklam alanı olarak farklı kişilerce farklı amaçlara hizmet için kullanılan Facebook, düşünüldüğü zaman aslında tek bir amaç için kullanılmaktadır: Facebookta popüler olma isteği ve beğenilme arzusu.

Facebook’taki bir paylaşımın nasıl viral olduğu net bir şekilde bilinmezken, popüler olabilmek için şansınızı önemli derecede arttırmaya yarayacak değerli ipuçları da yok değildir.

Bizde sizlere Facebook’ta popülerlik yolunda eşlik etmek istedik ve bu yazımızı hazırladık. İşte popülerliğe giden 5 yol:

facebook populerligi 300x150 - Facebook'ta Popüler Olmanın 5 Yolu

1. Pozitif ve İyimser Olun

Kitle iletişim araçlarının tersine sosyal medyada haberler geniş bir alana hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Yapılan araştırmalarda sosyal medyadan iletişime geçmenin sebebinin arkadaşlarımızı önemsediğimizden dolayı olduğu ve bu sebepten onların da paylaşımlarımıza tepkiler verdiği ortaya konulmuştur. Bu durumda madem arkadaşlarınız tarafından takip edilmek istiyorsunuz pozitif ve iyimser içerikler paylaşarak onların da modunu yükseltin.

facebookta populer olmak 300x212 - Facebook'ta Popüler Olmanın 5 Yolu

2. Etkileyici Olun

Araştırmalar güçlü duygusal tepkilerin verildiği içeriklerin daha hızlı yayıldığını göstermektedir. Buradan yola çıkarak sizler de duyguları harekete geçirecek paylaşımlar yaparak, arkadaşlarınızı kolay bir şekilde etkileyebilirsiniz.

3. Kişilere Hitap Edin

Eğer ilgi çekmeyi başaramazsanız pozitif olmak ve duyguları harekete geçirmek başarılı bir adım olmaz. Onların ilgisini nelerin çekeceğini bilmeli ya da sizin paylaşımlarınızla ilgilenecek bir kitle oluşturmalısınız.

4. Arkadaşlarınıza ve Onun Çevresindekilere Hitap Edin

İnsan sadece kendinin etkilendiğini değil, çevresindekilerin de etkilenebileceğini düşündüğü şeyleri paylaşır. Yani açıklamak gerekirse; bir kişi bir yazıyı okurken aklına bu yazıyı okumaktan hoşlanacak başka biri daha geliyor ise o yazıyı paylaşacaktır. Bu yüzden arkadaşlarınızın çevresini de bilmeli ve ona göre paylaşım yapmalısınız.

5. Kısa ve Öz Olun

Kullanılan kelimeleri azaltmak iyi bir imaj yaratmaya olanak sağlar. Facebook’ta paylaşım yapmak için karakterde belli bir sınırlama yokken 140 karakter bile çok fazla olarak nitelendirilmektedir. En ideal karakter sayısı 80 olarak alınmaktadır. Böylelikle karşınızdaki insan sıkılmadan ne paylaştığınız ile ilgilenecektir.

Leave A Comment