Facebook’ta Sponsorlu Reklam ve Haber Kaynağı Ayarları

2017-05-01T12:18:53+00:00

Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen sosyal medya kanalları arasında yer alan Facebook, son zamanlarda daha kullanışlı ve daha işlevsel olabilmek adına birçok yeniliğe imza atmaktadır. Facebook’un daha kolay ve daha pratik bir şekilde kullanılması adına yapılan bu değişiklikler arasında haber kaynağı ayarları da yer almaktadır. Haber kaynağı ayarları üzerinde yapacağınız bazı değişiklikler ile haber kaynağınızın size daha çok hitap eden içerikler ile dolmasını ve görmek istemediğiniz paylaşımların engellenmesini sağlayabilirsiniz. Haber kaynağı, Facebook sayfanıza giriş yaptığınızda karşınıza ilk çıkan ekrandır. Bu ekranda hem arkadaşlarınız hem de takip ettiğiniz sayfaların gönderileri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Facebook sponsorlu reklamlar da haber kaynağınız içerisinde yer almaktadır. Haber kaynağı ayarlarınızı değiştirerek sizin için daha kullanışlı bir Facebook hesabı elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri sizinle paylaşıyoruz.

facebook tehlikeleri 300x147 - Facebook'ta Sponsorlu Reklam ve Haber Kaynağı Ayarları

Haber Kaynağı Ayarları

Facebook haber kaynağı ayarlarını değiştirmek için sağ üst köşede yer alan sekmeye tıklamanız ve aşağıya doğru açılan menüden haber kaynağı tercihleri sekmesini tıklamalısını. Burada kişiler, gruplar ve sayfalar sekmeleri yer almaktadır. Takip etmek istemediğiniz bir sayfa varsa sayfalar yazan sekmeye tıklayarak yan tarafta takip etmiş olduğunuz sayfalar listesinden takibi bırakmak istediklerinizi kolaylıkla seçebilirsiniz. Takip etmek istemediğiniz kişi ve gruplar için de aynı adımları takip ederek haber kaynağınızı size daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Facebook sponsor hilesi için de Facebook ayarlarından yardım alabilirsiniz.

facebook sayfa begeni kasma 300x171 - Facebook'ta Sponsorlu Reklam ve Haber Kaynağı Ayarları

Facebook Sponsorlu Reklamları Kapatma

Facebook sponsorlu reklam hilesi, Facebook içerisinde oldukça sık yer almaktadır. Bazı büyük marka ve firmaların dahi sponsorlu reklamları haber kaynağınızda yer alabilmektedir. Bu reklamların görünürlüğünü azaltmak ya da ortadan kaldırmak için de Facebook reklam ayarlarına gitmeniz gerekmektedir. Facebook sponsorlu reklam hilesi içerisinde adınızın ve hesabınızın görünmesini istemiyorsanız bu reklamları kapatmak için hesap ayarları kısmına gitmeniz gerekmektedir. Ardından Facebook reklamlarını seçin ve Platform sayfalarındaki reklamların bilgilerimi şu kişilere göstermesine izin ver sekmesini hiç kimse olarak işaretleyin. Bu ayarı bu şekilde kaydettiğinizde Facebook reklamları üzerinde adınız ya da profiliniz görünmeyecektir.

Leave A Comment