Facebook’ta Cool Görünmenin Yolları

2017-05-06T09:02:39+00:00

Karıncanın büyüyen yiyecek topu misali sosyal medya çılgınlığı her geçen gün artmakta ve insanlar bir çığın peşine takılıp gitmekte ve bunu kendisi yaratmaktadır. Sohbetlerin herhangi bir sosyal ağda daha keyifli olduğu ve çok daha ilgi çekici olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Üstelik bu alanın kendine ait modası bile bulunmakta. Kullanılan kelimeler, paylaşılan fotoğraflar-videolar, bunun yanında çeşitli siteler bunların hepsinin podyum alanı var. Gezegen içinde gezegen yaratan teknoloji belki biraz da buradan beslenerek yeni yollar keşfetmekte ve çıkış noktaları bulmaktadır. Biz insanlar da peşine takıldığımız akımları kolay kolay bırakmıyoruz. Ağın içinde kullanılanlar hemen eskiyor fakat ağın kendisi sonsuzluğu yaşıyor. Böyle bir alanda da hayatta kalmaya çalışmak hatta çok daha fazlası olan ben merkezli kullanımlar artırılmak isteniyor.

facebookta-popi-olma-yontemleri.jpg

Ne kadar arkadaşım var, Facebook arkadaş sayısı ne kadar olmalı, nasıl herkes ile arkadaş olabilirim bunları nasıl çoğaltabilirim? Gibi sorular elimizde cebimizde ve de kulağımızda hep fısıldayan bir ruhta. Sosyal ağın en önemlilerinden olan hatta başı çeken facebook bu akımın beyaz yakalı temsilcisi. 2000’li yılların başında hayata geçirilen bu kurulum öncesi ve sonrası yapılacak kadar internet dünyasının miladını belirleyecek türden bir şeydi. Öyle de oldu ve ani bir büyüme yaşayarak birçok seven tarafından adresler oluşturulmaya başlandı. Yeni özellikleri ile ve küçük yenilik içeren sürprizleri ile facebook tüm arkadaşları aynı çatı altında toplayan koca bir arkadaş olma özelliğini kazandı.

facebook-populerligi-asamalari.jpg

İkinci adım olarak bu ağı çok sevenlerin devamlı olarak burada kalması ve yaptıklarının farkına varılarak daha çok dikkat çekilmek istenmesiydi. Birçok insan yaratıcı fikirlerini arkadaşları ile paylaşarak ortaya çok renkli ve güzel olgular çıkarmayı başardı. Facebook'ta cool olmak istiyorsanız birkaç adımda sizde bunu başarabilirsiniz;

İlk olarak paylaşımlarınızı mutlaka görsellik ile süslemeniz gerekmektedir. Bunun yanında pozitif olmalısınız. Böyle olursa insanlar sizden güç alacağına daha çok inanır ki böyledir. Ek olarak sürekli Facebook'ta aktif olmak durumu ve paylaşımların zamanlamasının birbirine yakın olması. Paylaşımlarınızın arkadaşlarınıza hitap etmesine dikkat etmeniz. Çokça arkadaş çevresine sahip olmanız her rengin etrafınızda bulunması anlamındadır. Bunun için paylaşım içeriğiniz herkesi kucaklamalıdır. Bu sırada güncel olmayı ve kendinizi yenilemeyi unutmayınız. Bu birçok adımla takipçi sayınız milyonlara neden ulaşmasın?

Leave A Comment