Facebook’ta Beğeni Engelini Nasıl Kaldırırım?

2017-07-10T15:08:49+00:00

Facebook, günümüzün en yaygın sosyal ağı olarak en çok üyeyi bünyesinde barındıran platform olarak da biliniyor. Bunun çeşitli nedenleri var tabii ki… belki daha eski bir paylaşım alanı olması, belki de kullanım kolaylığı bir sebep olabilir. Aynı zamanda facebook sayfasında her şey açık seçiktir ve fotoğraflar ön plandadır. Bu durum onun bu denli sevilmesini ve üye sayısının artmasını etkilemiştir. Üye sayısının çokluğu aynı zamanda arkadaş sayısını kısa zamanda arttırmaya da yarıyor. Ama arkadaş sayısını arttırmak adına üst üste eklemeler yaptıysanız engel yiyebilirsiniz.

Facebook kullanırken aldığınız engeller çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bunlardan birincisi facebook beğeni siteleri yanında siz de kendi yöntemlerinizle birilerini ekleyip çevrenizi genişletmek istemişsinizdir. Bu düşünceyle üst üste takipler yapmışsınızdır. Bu hızlı girişimleriniz sizin engel yemenize sebep olabilir.

Diğer bir neden de eklediğiniz kişiler sizi spamlıyor olabilir. Böylelikle yeni kişileri eklemeniz engellenir. Bununla birlikte facebook’ta beğeni engeli de alabilirsiniz.

Facebookta Beğeni Engelini Nasıl Kaldırırım - Facebook'ta Beğeni Engelini Nasıl Kaldırırım?

Beğendiğiniz Sayfaları Beğenmekten Vazgeçmek

Facebook’ta beğeni engeli yediyseniz yapacağınız asıl şey engel kalkana kadar beklemektir. Facebookbeğeni engeli kaç gün diye sorarsanız bunun süresi duruma göre değişir. Genelde adım adım uzamaktadır. İlk uyarıda 1, sonra 2, 3 hafta gibi sürelerle uyarı alabilir ve engel yiyebilirsiniz. Ama 2 yıla kadar engeli kalkmayanların da olduğundan söz edebiliriz.

İlk yapacağınız iş bu konuda beğendiğiniz sayfaları beğenmekten vazgeçmek olacaktır. Ama bu yöntemin kesin işe yarayacağını söyleyemeyiz. Bazı durumlarda işe yaramaktadır. Böylece tekrar sayfa beğenmeye başlayabilirsiniz.

Uygulama Ayarları

Başlığa uygulama ayarları dedik ama konuyu biraz daha açalım. Facebook beğeni engeli ne zamankalkar diyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Facebook üzerinde beğeni engeli yiyenlerin en çok başvurduğu yöntem ayarlardan sorunu çözmeye çalışmaktır. Facebook üzerinde karşılaştığınız beğeni engelini kaldırmak istiyorsanız ilk olarak facebook ayarların bölümüne girin. Ayarlarda karşınıza uygulama ayarları çıkacak. Uygulama ayarlarına tıklayın ve bütün uygulamaları görün. Her birinin yanında x işareti göreceksiniz. İşte bu işaretlere tıklayarak bütün uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bu yöntemle engel sorunu aşabilirsiniz.

Leave A Comment