Facebook’a Nasıl Reklam Verilir?

2017-05-05T16:30:41+00:00

Facebook her geçen gün yeni güncellemeler yapmakta ve kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Milyonlarca insan arama motoruna Facebook ile ilgili çeşitli sorular sormaktadırlar. ‘’Facebook reklam nasıl verilir?’’ sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Facebook’a reklam verilme yöntemini adım adım inceleyeceğiz. Bu kısma geçmeden önce

Reklam türünü seç.

Facebook’a reklam vermek için öncelikle Facebook sayfanızı ziyaret edin. Facebook ekranında bulunan sağ üstte küçük bir ok simgesi göreceksiniz, ok simgesini tıkladıktan sonra açılan menü üzerinden ‘’ Reklam oluştur’’ butonuna tıklayın. Reklam çeşitlerinin olduğu sayfa açılacaktır. İstediğiniz reklam türünü seçin ve devam seçeneğine tıklayın.

facebook-reklami.jpg

Hedef kitleyi belirle.

Düzenlemelerinizi yapın ve sağ taraftaki hedef kitle tanımı yazan bölüm üzerinde bulunan hedef kitle inceliklerini görebilirsiniz. Bu gösterge üzerinden hedef kitlenizi doğru ayarlayıp ayarlamadığınıza bakabilirsiniz. Reklam verdiğiniz zaman reklamınızı göstermek istediğiniz kişileri belirlemiş olacaksınız. Eğer reklam performansınızı arttırmak isterseniz, hedef kitlenizin sınırlarını doğru belirlemeniz gerekir.

Son adım.

Bu adımda Facebook reklam ücretleri bölümüne bakacağız. Bu bölümde reklam için ayrılacak olan bütçeyi, reklam setini ve reklam süresini dikkate alacağız. Zaman diliminizi seçmeniz gerekir yani Türkiye için Europe/İstanbul (GMT+2) olması gerekir.

Teklif verme ve Ücretlendirme. Reklamla ilgili harcamak istediğiniz bütçeyi düzenleyeceğiniz bölümdür. Teklif verme: Reklamı hangi ölçüte istinaden uyarlayacağınızı belirlersiniz. Tıklanma, sayfa beğenileri gibi. Ücretlendirme: Teklif verme bölümünde belirlenen ölçüte göre ödeyeceğiniz ücreti belirlersiniz.

facebook-reklam.png

Görsel seç. Seçeceğiniz görsel kaliteli ve fark yaratır cinsten olmalıdır. Görselinizin boyutu 1200×444 olmalıdır. Eğer görselinizde yazı varsa resmin %20 sine ait bir kısmında olmalıdır.

Metin ve bağlantı seç. Reklamda kullanmak istediğiniz metin veya reklam seçildiğinde yani tıklandığı zaman yönlendirilecek bağlantıyı seçersiniz.

Siparişi tamamla. Bu bölüm son adımdır. Bütün düzenlemeleriniz bittikten sonra alt kısımdaki ‘’Siparişi Gözden Geçir’’ butonuna tıklayın ve kontrollerinizi bitirdikten sonra ‘’Sipariş Ver’’ seçeneğine tıklayın son olarak ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme bilgilerinizi tamamladıktan sonra ‘’Gönder’’ seçeneğini tıklayın, ödemeniz gerçekleşmiş olacaktır.

Facebook Reklam Verme Hilesi Nedir?

Facebook reklam verme hilesi yoktur. Sadece internette bilgi kirliliği yaratılmaktadır. Facebook en güvenilir sosyal medya hesaplarından birisi olması ile dünyaya hükmetmiş bir kurumdur.

Leave A Comment