Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur?

2017-05-03T16:28:54+00:00

Facebook 2004 yılının şubat ayında Harvard Üniversitesi öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından üniversite öğrencilerinin birbirleriyle iletişim kurması amaçlı açılmış bir sosyal ağdır. Bugünlerde ise dünyanın en çok ziyaret edilen, herkesin katılabildiği ve paylaşım yaptığı bir sosyal medyadır. Eğer sizde Facebook kaydol sorusunun cevabını arıyorsanız okumaya devam edin.

facebook-kayit-ol.jpg- Facebook'a Nasıl Kayıt Olunur?

  1. Mail Adresi

Facebook’a kayıt olmak için öncelikle bir adet e-posta adresine sahip olmalısınız. Bu herhangi bir mail sitesinden olabilir. (Yahoo, Gmail, Outlook gibi) Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. İlk açıldığında sadece kendi üniversite ağını kurmak amaçlı kurulduğu için sadece üniversitesine ait mailleri kabul eden Facebook, zamanla dünyaya yayıldığı için şu döenmde herhangi bir kısıtlama yoktur. Eğer mail adresiniz yoksa öncelikle yukarıda bahsettiğim ve benzeri sitelerden bir adet mail adresi almalısınız.

facebook-kayit-islemi,jpg- Facebook'a Nasıl Kayıt Olunur?

  1. Siteye Giriş 

Facebook nasıl kurulur sorusu bu sosyal medyayı kullanmak isteyen herkesin kafasında olan bir sorudur. Eğer bir mail adresiniz varsa, öncelikle web browserınız açın ve facebook.com’u link barına yazınız. Bunun yerine elbette mobil application’ınındanda siteye kayıp olabilirsiniz elbette. Bu durumda da telefonunuza öncelikle Facebook applicationını indirmeniz gerekmektedir. Bunun içinde telefonunuzun kullandığı yazılıma göre Google Play veya Apple Store’a bakmanız gerekmektedir.

  1. Gerekli Bilgiler

Facebook.com sitesini bilgisayarınızda veya application’ını telefonunuza açtıktan sonra Facebook karşınıza İngilizce çıkabilir. Bunu değiştirmek için sitenin aşağı kısmınında dil seçenekleri bulunur. O bölgeden dilini Türkçeye çevirebilirsiniz.Bu aşamadan sonra Facebook sizden belli başlı bilgiler isteyecektir. Bu bilgiler, isim ,soy isim, telefon numarası veya mail adresi, şifre, doğum günü ve cinsiyetinizdir. Doğum gününüzü isteme sebebi sizin yaşınıza göre doğru tecrübeyi yaşamanızı istemelerindendir. Bu daha çok 18 yaşının altında olan kullanıcılar için olan bir kuraldır. Zaten Facebook eskiden 18 altı kullanıcı kabul etmiyordu. Bu bilgileri girip kayıt ol tuşuna bastıktan sonra mailinize veya telefonunuza bir adet doğrulama linki/numarası gelecektir. Facebook'ta hesap açmak bu kadar kolay bir işlemdir, bundan sonra profilinizi dizayn etmeniz gerekmektedir.

 

 

Leave A Comment