Facebook’a Nasıl GIF Eklenir ve Paylaşılır?

2017-04-26T10:09:28+00:00

Son zamanlarda hayli popüler olarak kullanılan birçok sosyal paylaşım sitesi bulunmaktadır. Ancak çoğu sosyal paylaşım ağlarında gif paylaşma özelliği bulunurken bu özellik Facebook’ta yer almamaktaydı. Ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte artık Facebook’ta gif paylaşım yapılabilecek. Böylelikle istediğiniz ve beğendiğiniz gif resimlerini sayfanızda paylaşabileceksiniz.

Neredeyse her yeni gün farklı bir özellikle bizi karşılayan Facebook, bu şekilde kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Şimdiye dek Facebook’ta paylaşılan gif resimler bir fotoğraf şeklinde ya da link olarak gözükmekteydi ancak artık direkt olarak hareketli resim şeklinde görüntülenebilecek ve bir gönderinin gif olup olmadığı ise üzerinde bulunan simge işareti sayesinde anlaşılabilecek.

facebook gif ekleme 300x169 - Facebook’a Nasıl GIF Eklenir ve Paylaşılır?

Facebook’a GIF Nasıl Eklenir?

Facebook’a gif eklemek için 2 yöntem bulunmaktadır. işte bunlardan 1. Yöntem olarak; ilk olarak kendi sayfanıza gidin ve eklemek istediğiniz gif resminin üzerine sağ tıklayarak resmi yeni sekmede aç seçeneğine tıklayın. Yeni sekmede açmış olduğunuz gif resminin URL’sini yani web sitesi adresini kopyalayın. Sonrasında bu web adresini resim ya da yazı paylaşımında bulunduğunuz kısma yapıştırın.

facebook gif 300x300 - Facebook’a Nasıl GIF Eklenir ve Paylaşılır?

Sizin web adresini yapıştırmanızın ardından gif resminin küçük bir resmi ortaya çıkacak. Bu resim karşınıza geldiği zaman artık web adresini silebilir ve yerine yazmak istediklerinizi yazarak ardından paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu gif ekleme özelliği şu an için sadece internetten yapılabilmektedir. Bilgisayarınızda bulunan gif resimlerini ekleme işlemi halen yapılamamaktadır.

Facebook’a gif ekleme işlemi çin 2. Yöntem ise; ilk olarak kendi sayfanıza gidin. Sonra eklemeyi istediğiniz gif resmin üzerine giderek sağ tıklayın. Açılan menüde öğeyi denetle seçeneğini bulun. Bundan sonra açılan sayfada başında http ve sonunda gif bulunan yazının üzerine gelerek “edit html” seneğini işaretleyin. Ardından da bu linki yazı ya da resim paylaştığınız bölüme yapıştırarak gif ekleme işlemini gerçekleştirin.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra yüklemek istediğiniz gifi yükleyip paylaşmış olacaksınız. Bundan sonra da eğer isterseniz Extlikes web sitesinden paylaşımınız için bir miktar Facebook beğeni satın al hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Leave A Comment