Facebook Zaman Tüneli Gizleme Yöntemleri

2017-05-04T11:17:35+00:00

Facebook zaman tüneli gönderileri eskidi, bana oldukça komik geliyor, ya da başka sebeplerden dolayı görünmesini istemiyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. Facebook zaman tünelimdeki gönderilerimi nasıl sınırlandırabilirim ya da nasıl gizleyebilirim sorusunun cevabı yazımızın ana konusunu oluşturmaktadır.

Bu sorunun cevabının oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Sende geçmişte birçok şey paylaştın ve zaman tünelindeki gönderilerini sınırlamak ve zaman tünelini daha iyi bir görünüme kavuşturmak istiyorsun. Şimdi yapman gerekenleri basit bir şekilde anlatacağız;

zaman-tuneli.jpg- Facebook Zaman Tüneli Gizleme Yöntemleri

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, en sağ üst tarafta soru işreti kısmının yanında bulunan üçgene tıklayın ve “ayarlar” menüsüne tıklayın.

Sol tarafta açılan menüler içinden “Gizlilik” sekmesine geçin.

Gizlilik ayarları ve araçları bölümünde sağda bulunan kutu içinde 3. sırada olan “Geçmiş Gönderileri Sınırla” seçeneği bulunmaktadır. Buraya tıklayarak ve onaylayarak geçmiş gönderilerinizin görüntülenme seçeneğini sadece ben olarak belirleyip sadece size görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde Facebook zaman tünelindeki gönderilerinizi sadece siz görebileceksiniz. Zaman tünelinde görünen gönderilerinizi kapatıp açabileceksiniz. Böylece Facebook zaman tünelinizi gizlemenin ne kadar kolay olduğunu öğrenmiş oldunuz.

Facebook-zaman-tuneli.jpg- Facebook Zaman Tüneli Gizleme Yöntemleri

Facebook Zaman Tünelini Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Facebook gönderilerinizi tamamen silmeniz mümkün değildir. Ancak tek tek bu gönderilerinizi silerek zaman tünelinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için şu aşamaları takip etmelisiniz;

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, profil resminize tıklayarak zaman tünelinizi açabilir ve oradan zaman tünelinde görünen paylaşımlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Zaman tünelinde paylaştığınız gönderilerin sağ üst kısmında bulunan küçük simgeye tıklayarak açılan menüden “Sil” seçeneğini seçerek gönderinizi silebilirsiniz.

Zaman tünelinde paylaştığınız gönderileri sınırlandırmak ya da paylaştığınız bu gönderileri sadece belli bir hedef kitlesinin görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlerden yukarıda bahsettik. Fakat paylaşımlarınızdan tamamen kurtulmanın tek yolu silmektir. Maalesef bunun başka bir yolu yok. Ama zaman tüneli gönderilerimden tamamen kurtulmak istiyorum diyorsan bunun tek yolunun gönderilerinin tek tek silmekten geçtiğini bilerek işe koyulmalısınız. Fakat bu iş oldukça sıkıcı olacaktır. Bu sebeple Facebook zaman tüneli gönderilerinizi sınırlandırarak, yani sadece kendinizin görmesini sağlayarak bu işten kurtulabilirsiniz.

Leave A Comment