Facebook Yönetimi ile Nasıl İletişime Geçilir?

2017-04-25T11:26:16+00:00

Facebook ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız ve bu sorunun çözümü için bir çözüm arıyorsanız, yazımız tam size göre. Sorunun çözümü için ne yapmam gerekiyor diye hepinizin kafasında bir takım sorular oluşmuştur. Fakat birçoğumuz bu sorulara tam manası ile cevap bulamamışızdır. Facebook’ta karşılaştığınız sorunları çözmek oldukça kolay. Sorunlarınızın çözümü için Facebook yardım merkezine bağlanıp sorunlarınızı çok kısa sürede çözüme kavuşturabilmektesiniz.

Bu sorunların çoğunu Facebook yönetimi ile irtibata geçmeden çözebilirken, bir takım sorunların çözümü için ise Facebook yönetimi ile irtibata geçmek gerekmektedir. Peki, Facebook yönetimi ile nasıl irtibata geçebilirsiniz, hemen buna bakalım.

facebook yonetimi 300x169 - Facebook Yönetimi ile Nasıl İletişime Geçilir?

Facebook Yardım Merkezi

Öncelikle Facebook uygulamasına giriş yapmalısınız. Sonrasında karşımıza gelen ana sayfadan sol taraftaki soru işareti menüsünü tıklayın. Soru işareti menüsünü tıkladıktan sonra karşınıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Bu seçeneklerden yardım merkezi seçeneğini tıklayarak Facebook’tan destek alabilirsiniz. Yardım merkezi sayfası birçok sorununuza çözüm üretmek için Facebook tarafından kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

Facebook yardım merkezi üzerinden çözebileceğimiz sorunlar, diyelim ki hesabınız başkası tarafından ele geçirildi. İlkeler ve Şikayetler seçeneğini tıklayarak bu sorunu çözmek, hesabınızı yeniden almak adına Facebook ile iletişime geçebilirsiniz. Vefat eden birinin hesabını yönetmek içinde yine bu seçeneği tıklayarak Facebook yönetimine gerekli bilgilendirmeler yapılarak sorunu çözüme kavuşturulabilirsiniz.

Ayrıca Facebook yönetimi ile kimlik bilgilerinizi de yardım merkezindeki İlkeler ve Şikâyetler seçeneğindeki “kimliğini yükle” ibaresini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız çalındığında ya da Facebook yönetimi tarafından hesabınızın doğrulanması istendiği takdirde kimlik bilgilerinizi bu menüden Facebook yönetimine iletebilirsiniz.

facebook yardim 300x169 - Facebook Yönetimi ile Nasıl İletişime Geçilir?

Kötüye Kullanımı Şikayet Etme Veya Facebook ile İlgili Bir Sorunu Bildirme

Öte yandan Facebook ile ilgili herhangi bir sorunu da bu menüden, Yardım Merkezinden Facebook yönetimine bildirebilirsiniz. Facebook’ta topluluk standartlarını ihlal ettiğini düşündüğünüz bir içeriği de Facebook yönetimi ile iletişime geçerek çözüme kavuşturabilirsiniz. Facebook bu durum ile ilgili şunları ifade etmektedir; “Facebook’a bir şikâyette bulunulduğunda, bu şikayet tarafımızca incelenir ve Facebook Topluluk Standartları’nı ihlal eden her şey kaldırılır.”

Gördüğünüz gibi Facebook ile iletişime geçmek ve sorunlarınıza çözüm aramak oldukça kolay.

Leave A Comment