Facebook’a Yüklenen Videolardan Para Kazanma Devri Başlıyor

2017-02-28T14:27:17+00:00

Facebook’un yayıncı çözümleri başkan yardımcısı Brian Boland, Facebook blogundan videolardan para kazanma ile alakalı bir güncelleme paylaştı. Paylaşılan güncellemeyi Türkçe olarak sizinle paylaşıyoruz;

Video Üzerinden Para Kazanmak Hakkında Bir Güncelleme

Ortaklarımızın iyi video içerik üzerinden hem Facebook’ta hem kendi sitelerinde ve uygulamarında para kazanmalarını istiyoruz. Bugün video üzerinden para kazanmak ve Audience Network hakkında üç güncelleme paylaşıyoruz.

  Bütün uygun yayıncılar Audience Network üzerinden sitelerindeki video üzerindeki reklamlardan para kazanabilecekler.
  Facebook’ta Reklam Arasının beta testlerini ABD’deki bazı sitelerle genişlettik.
  Reklam Araları’nı az sayıda ortaklarla on-demand videolar üzerinde test etmeye başladık.

AUDIENCE NETWORK IN-STREAM VİDEO REKLAMLARI BÜTÜN NİTELİKLİ YAYINCILAR İÇİN KULLANILABİLİR DURUMDA

Audience Network üçüncü parti sitelere ve uygulamalara Facebook’un reklam verenlerinden gelen reklamları yerleştiren bir hizmettir. Mayıs ayında Audience Network ile in-stream video reklamının testini yaptığını duyurmuştuk, bugün bu hizmeti bütün nitelikli Audience Network yayıncılarına açıyoruz. Artık yayıncılar hem mobilde hem masaüstünde dünyanın her yerine alakalı reklamlar gösterebilecekler.

Yayıncılar genel olarak dışarıdan verilen reklamlara karış şüphecidirler çünkü yavaş dolabilirle ve genellikle güvenilmezlerdir.  Audience Network ile birlikte reklam verenler, reklamlarını ve tekliflerini önceden Facebook’a yükleyerek, hızlıca müzayede yapıp, izleyen kişi için olumlu bir deneyime dönüştürmemizi sağlayacaklar.

Testlerimiz sırasında, Univision ve Collective Press gibi yayıncılar Audience Network’ün yararlarını gördüler. Amerikan Hispanikleri arasında en çok ziyaret edilen İspanyolca site olan Univision doğrudan satışlarını Audience Network video reklamlarıyla tamamlamak istedi. Univision Audience Network reklamlarını ABD, İspanya, Kolombiya, Arjantin ve Meksika’da başarıyla uyguladı. Ekim ayında başlayan uygulamayla birlikte, Audience Network US eCPM’si diğer para kazanma(monetization) ortaklarına göre yüzde 52 fazla oldu.

Eğer kazancınızı Audience Network ile büyütmek isterseniz lütfen ürün sayfamızı ziyaret edin ve başlangıç rehberimizi inceleyin.

REKLAM ARALARINI DAHA FAZLA VİDEO YARATICISIYLA GENİŞLETİYORUZ

Geçtiğimiz aylar boyunca, küçük bir grup video yaratıcısı videolardan para kazanmak için Reklam Araları’nı test ediyordu. İsimden de anlaşılacağı gibi, Reklam Araları yaratıcılara videolara sırasında kısa aralar vermesini sağlar. Yayıncı reklam arası vermeyi seçtiğinde izleyiciler 15 saniye boyunca bir video reklam izlerler. Yayıncı reklamdan elde edilen gelirden payını alır.

Bugün bu özelliği daha fazla canlı yayıncıya genişletiyoruz.  Gereksinimleri sağlayan sayfalar ve profiller 300 veya daha fazla aynı anda izleyicisi olan yayınlarından reklam arası alma seçeneğine sahiptirler.

[ilginiziCekebilir id=”650″]

Canlı Yayında Reklam Araları Nasıl Kullanılır?

  ABD’deki sayfalar ve profiller eğer 2.000 ve daha fazla Facebook sayfa beğeni sayısına sahipse veya Facebook profil takipçi sayısı yeterliyse ve yayınlarını aynı anda 300 veya daha fazla kişi izliyorsa reklam aralarını kullanabilirler.
  300 veya daha fazla izleyicisi olan yayınlarınızda dolar işaretine tıklayarak reklam arası alabilirsiniz.
  İlk reklamınız videonun 4. dakikasında alabilirsiniz. Daha sonra her 5 dakikada bir reklam arası alabilirsiniz.
  Her reklam arası 20 saniye sürer.

Lütfen telif haklarını ya da Topluluk Standartlarını ihlal eden sayfaların ya da profillerin diskalifiye edileceğini göz önünde bulundurun. Reklam Araları şu an sadece ABD yayıncılarına açık olsa da ileri de diğer ülkelere de genişletmeyi umuyoruz.

Gereksinimleri karşılayan bütün yaratıcıları beta testinin bir sonraki aşamasına bekliyoruz. Bugünden başlayarak, test için uygun profiller ve sayfalar canlı yayına geçtiklerinde bildirim alacaklar.

Reklam araları hakkında daha fazla bilgi için lütfen başlangıç rehberi sayfamızı ziyaret edin.

facebook canli yayin reklam arasi - Facebook'a Yüklenen Videolardan Para Kazanma Devri Başlıyor

REKLAM ARALARI ON-DEMAND VIDEO’DA TEST EDİLİYOR

Yayıncılara Facebook kütüphanelerinde olan veya yeni yükledikleri videolara reklam verme imkanı tanıyan Reklam Araları on-demand videoyu test ediyoruz. ABD’deki az sayıda ortaklarımız bu teste katılıyor. İlerleyen aylarda ortaklarımızla birlikte çalışarak bu özelliğin erken versiyonu analiz edecek, öğrenecek ve tekrarlayacağız Bu özelliği gelecekte daha fazla ortakla paylaşmayı umuyoruz.

Leave A Comment