Facebook Üzerinden Video İndirme Yöntemleri

2017-05-06T13:03:39+00:00

Dünyanın en büyük paylaşım sitesi şu an aktif milyonlarca kullanıcısı ile Facebook. Bu platformda her gün binlerce yeni hesaplar açılmakta ve toplamda bir milyardan fazla paylaşımlar yapılmakta. Facebook geçmişten günümüze kadar yapılabilecek paylaşım çeşitlerini arttırmış durumda. Durum güncellemeleri, fotoğraflar ve albümler, duygular, konum ve videolar. Her paylaşımın ve paylaşım türünün ise farklı özellikleri bulunmakta. Bu paylaşımlardan resimleri bilgisayara indirmek, durum güncellemelerini kopyalamak kolay iken, videoları bilgisayara indirmek çok da kolay bir işlem değil. Fakat bunu kolaylaştıracak bazı ek yazılımlar mevcut. Facebook video indirme aracı olarak bazı tarayıcıları ve çeşitli indirme yöneticilerini kullanmak mümkün.

video-facebook- Facebook Üzerinden Video İndirme Yöntemleri

Programlar, Eklentiler ve Tarayıcılar

Facebook ve ya genel olarak herhangi bir yerden video indirmek için birçok alternatif mevcut. Bunlardan ilk akla gelen ise Internet Download Manager. Internet Download Manager ya da kısaca IDM, bir indirme yönetim programı. Programın temel özelliği indirme yaparken dosyayı parçalara bölerek indirme işleminin hızlanmasını sağlamak. Fakat bu programın başka bir yeteneği ise video yakalama özelliği. Bu yeteneği ile IDM, bütün internet sitelerinde bulunan video ve ses içeriklerini indirme imkanı sağlamakta. Eğer Facebook video indirme programsız olarak yapılmak istenirse de, kullanılabilecek bir tarayıcı mevcut. Torch Browser, içerisinde entegre olarak gelen medya yakalama özelliği sayesinde video, resim, mp3 gibi farklı medya dosyalarını indirme seçeneği sunmakta. Bunlarda başka bir yöntem ise hem Firefox hem de Chromium tabanlı tarayıcılarda bulunan eklentiler. Opera, Mozilla, Chrome gibi ünlü tarayıcıların sunduğu bazı eklentiler sayesinde de hem Facebook’dan hem de başka paylaşım platformlarından video ve başka medya dosyalarını indirmek mümkün.

facebook-video-indirme-nasıl.jpg- Facebook Üzerinden Video İndirme Yöntemleri

Online Hizmetler de Var!

Video indirmek için Facebook video ayarları yaparken bakılabilecek bir alternatif ise online servislerdir. www.downloadvideosfrom.com linkine girdiğinizde burada sizden Facebook video linki istenecektir. Buraya yazacağınız video linkini elde etmek için ise, bir çok tarayıcıda yapmanız gereken video üzerinde sağ tıklayıp Show video url seçeneğini seçmektir. Ardından küçük pencerede gelen linki online servise yapıştırıp video indirmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer link çıkmıyor ise videonun altında yazan saat kısmına tıklayıp, videonun tam linkine gidebilirsiniz.

Leave A Comment