Facebook Şirketi Nasıl Açılır Ve Yönetilir?

2017-05-15T16:59:26+00:00

Ticarette basamak atlanmasına, hatta şirketlerimizin tanıtımları yanında cirolarının da artmasına sebep olan facebook;

Başlarda kişisel hesaplarımızla anılarımızı paylaştığımız, özlemleri bir nebze de azaltan ve iletişimi telefonla görüşmekten ileriye götüren bir sosyal ağ olan facebook dünyadan milyonlarca kullanıcıyla firma olarak gittikçe büyüyor. Kendisi globalleşen, bünyesindekileri de büyüten bir alan oldu.

facebook-sirket-hesabi-acma.jpg- Facebook Şirketi Nasıl Açılır Ve Yönetilir?

Facebook Ve Firmalar

Bazı gelişimleri öncede fark eden firma sahipleri; tanıtımın yaparak kendilerini duyurabileceklerini anladıkların da çoktan firma facebook bilgileri ile sosyal mecralarda yerini almıştı bile. Facebook kurumsal hesaplarınızı açarak reklam tanıtımlarına başlamış, sosyalleşmiş ve isminizi duyurmuş oluyorsunuz.

Organizasyonlarınızı, etkinliklerinizi büyük kitlelere ulaştırabilecek bir alan da siz de söz sahibi olarak hitap ettiğiniz konu da yani iş alanlarınız da şirketinizin tarzınız belirliyorsunuz.

Facebook Şirket Hesabı

Facebook şirket hesabı oluşturmak için önce kişisel bir hesabınız gereklidir. Bu kişisel hesabınız açacağınız sayfa da yönetici olmanızı sağlayacak. Sayfa oluştur kısmından hangi alan da aktif olacağınızı belirten butonlar olacak, tabi ki sizin seçeceğiniz ‘’ Şirket, kuruluş ve Enstitüsü’’ butonu ile firma bilgilerini girerek artık şirket hesabını facebook da aktif bir şekilde açmış bulunacaksınız.

facebookta-sirket-hesabi-acmak-nasil-olur.png- Facebook Şirketi Nasıl Açılır Ve Yönetilir?

Firma Hesabınızı Nasıl Düzenlersiniz?

Şirket sayfanızı açtıktan ilk önce profil fotoğrafınız da mutlaka logonuzu kullanmanız gerekecektir. Bunun sebebi ise siz isminiz ile bu logoyla hafızada kalacaksınız. Daha sonrasında sırasıyla sayfa da kapak fotoğrafınızı belirlemek, burada ise işini bilen bir grafik tasarımcıdan sizin şirketinizi yansıtan, anlatan, bir ya da birkaç kapak fotoğrafı tasarımı düzenlemesidir.

Facebook İşyeri Ekleme

Sizi anlatan görseller ve logo ile sayfanızı oluştururken, bir diğer konu şirketinizi tanıtıcı yazılar da eklemeniz oldukça önemlidir. Facebook işyeri ekleme aşaması sonuç kısmımız diyebiliriz. Önce kendi şahsi hesabınızın da bir tanıtım profili olduğunu unutmamalı ona göre düzenlemelisiniz, sonrasında ise şirket hesabınız da ki ‘’hakkında’’ kısmından, şirketi tanıtıcı kelimeleri ve alanları belirtmelisiniz. Şirket iletişim ve adres bilgileriniz tam girilmiş olmalı ve firmanızın internet hesabınız, facebook firma sayfanız da mutlaka belirtilmelidir.

Leave A Comment