Facebook Paylaş Butonu Nasıl Kaldırılır?

2017-04-22T14:20:08+00:00

Günümüzün en çok kullanılan sosyal ağlarından bir tanesi Facebook olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternetin ve sosyal ağların yaygınlaşması ile birlikte bireylerin de ilgi alanı haline gelen sosyal hesaplar içerisinden Facebook, günümüzde yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada oldukça yüksek kullanıcı kitlesine sahip bir site olarak bilinmektedir. Böylesine kullanılan bir sitede ise bireyler bazı farklılıklar oluşturarak kendileri adına siteyi kişiselleştirmeye çalışmaktadırlar.

Bu noktada ortaya Facebook paylaş butonu çıkmaktadır. Kullanıcıların çoğu Facebook’taki paylaş butonunu çıkarmak istemekte ve bu sayede gönderilerinin ya da paylaşımlarının üçüncü şahıslarla paylaşılmasının önüne geçmeye çalışmaktadır.

facebook paylas butonu kaldirma 300x171 - Facebook Paylaş Butonu Nasıl Kaldırılır?

Buton Kaldırma Özelliği Yok

Facebook’ta bireylerin gönderilerinin altında yer alan paylaş butonu zaman içerisinde pek çok kullanıcıyı rahatsız etmeye başlamış durumdadır. Bireylerin kendilerini daha rahat hissedebilmeleri adına ve gönderilerini gönül rahatlığı ile paylaşabilmeleri adına paylaş butonunun kaldırılması yönündeki istekleri oluşturulmaktadır. Ancak, Facebook’ta henüz gönderiler altında yer alan paylaş butonunu kaldırabileceğiniz bir uygulama yer almamaktadır. Bu tarz içerik ve görsellere ait özellikler gizlilik ya da hesap ayarlarından yönetilebilmektedir. Ancak paylaş butonunu özellikle kaldırabilmek adına bir işlem yer almamaktadır.

[ilginiziCekebilir id=”2627″]

Facebook paylaşım engelleme noktasında ve bireylerin gönderilerinin üçüncü şahıslarla paylaşılmasının önüne geçilmesi anlamında kaldırılması istenilen buton ne yazık ki bir süre daha bireylerin profilinde duracak gibi gözükmektedir.

facebook paylas butonu 300x171 - Facebook Paylaş Butonu Nasıl Kaldırılır?

Güncellemeler İle Oluşturulabilmekte

Facebook’ta yer alan gönderiler altındaki paylaş butonunun kaldırılması tamamen imkansız olarak gözükmemektedir. Her geçen gün Facebook’a gelen birbirinden farklı güncelleme ve yenilikler ile zaman içerisinde Facebook’ta paylaş butonunun kaldırılabileceğine dair bilgiler oluşturulmaktadır. Facebook fotoğraf paylaşımı engelleme ve üçüncü şahısların bireylerin fotoğraflarını başkaları ile paylaşmasının önüne geçmek adına oluşturulan bu paylaş butonunu engelleme özelliği kullanıcıların en çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesi olan Facebook’ta daha güvenli vakit geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu tarz özelliklere dair detaylı bilgilere kullanıcılar Facebook destek servisinden ulaşabilecekleri gibi gizlilik ayarlarından da hesaplarını yönetebilmektedirler.

Leave A Comment