Facebook Hesabını Dondurma Ayarları

2017-05-03T18:18:36+00:00

Mark Zuckerberg’in hayatımıza kattığı 2004 doğumlu Facebook, istisnasız hepimizin hayatının her anında yanında. Facebook hesabımız adeta kimliğimiz olmuş durumda. Fakat öyle bir zaman geliyor ki hesabımızı tamamen silmeye kıyamasak da dondurma isteğimiz artıyor. Geçici çözüm olarak görülen bu işlemin yapılması da, bu işlemden geri dönülmesi de gayet pratik.

Her Şey Dursun!

Facebook hesap dondurma işlemiyle tek el hamle kullanarak zaman tünelini durdurabilirsiniz. Peki, bu işlemin silme işleminden farkı nedir? Facebook’u sildiğinizde 15 gün içinde vazgeçme ihtimaliniz var ama sonra geri dönüşü yok. Facebook hesap dondurma süresi diye bir şey ise yok. Bu da dondurma işlemi zararsız kılıyor. Dondurma sonrası arama sonuçlarında çıkmayacak, profiliniz görüntülenemeyecek ama bazı mesajlarınız ve yorumlarınız görünür kalabilir.

facebook-hesap-silme.png- Facebook Hesabını Dondurma Ayarları

Adım Adım Facebook Hesabı Dondurma İşlemi

İlk adım olarak, Facebook sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan oka bastığınızda çıkan “Ayarlar” kısmına girmelisiniz. İkinci adım, sol köşede yer alan “Güvenlik” kısmıdır. Bu, mobil uygulamada Güvenlik- Ayarlar- Hesap Ayarları- Güvenlik şeklinde olabilir. Altta yer alan “Dondur” seçeneğine tıkladığınızda sizden güvenliğiniz açısından şifreniz istenmektedir. Şifrenizi girdikten sonra birkaç Facebook arkadaşınızın fotoğrafı size hüzünlü bir şekilde bakıyor olacak. Burada, anlayın ki Facebook emin olma derecenizi soruyor. Son olarak, zorunlu bir alan olan dondurma sebebinizi seçmeniz gerekiyor. Size uygun bir seçenek yoksa “Diğer” kısmına gerekçenizi yazabilirsiniz. “Dondur”a bastığınızda işleminiz gerçekleşir.

facebook-hesap-silme.jpg- Facebook Hesabını Dondurma Ayarları

Facebook Hesabınızı Dondursanız Da Kopamıyorsanız

Geri dönmek için yapacağınız işlem, dondurma işleminden daha kısa. Facebook dondurma açma işlemini, giriş sayfasına hesabınızı hiç dondurmamışsınız gibi bilgilerinizi girerek tekrardan yapabilirsiniz. E-postanıza bunu yaptığınıza dair bildirim gelecek. Girişte bir sorun yaşarsanız “Giriş Yapamıyorum”u seçebilirsiniz. Dondururken haber almak isterseniz ise dondurma işleminin son safhasında “E-posta alımını durdurma”yı seçerek arkadaşlarınızdan davet ve bildirim almaya devam edebilirsiniz.

Hesabınız Donmuşken Yeniden Etkinleştirme E-Postası Aldıysanız

Böyle bir durumda, e-posta adresinizi ve facebook şifrenizi veya e-posta adresinizi ve e-posta şifrenizi biliyor ve giriş yapıyor olabilir. Şifrenizi güncellemeniz faydalı olacaktır.

Leave A Comment