Facebook Güncel Kullanıcı Sözleşmesi Neleri İçerir ?

2017-05-15T11:14:28+00:00

Facebook genç yaşlı her yaştan insanın üyeliğinin bulunduğu çok yaygın bir sosyal medya sitesi. Hal böyle olunca kullanıcı sayısı da oldukça fazla. Peki bu kadar fazla insanın kullandığı bir sitenin güvenliğini daha doğrusu kendi bilgilerimizin güvenliğini nasıl sağlayabiliriz. Aslında facebook facebook sözleşmesi içerisinde bize nasıl daha güvenli bir kullanım sağlayacağını ayrıntılı bir şekilde açıklıyor.

facebook-sozlesmeleri.jpg- Facebook Güncel Kullanıcı Sözleşmesi Neleri İçerir ?

Facebook Sözleşmesi Nedir?

Facebook sözleşmesi siteye kayıt olurken bize elinde tuttuğu hakları, bizim haklarımızı ve güvenliğimiz için neler yapabileceğimizi açıklayan bir sözleşme. Aslında çoğu insan kayıt olurken bu sözleşmeyi okumuyor bile. Ancak facebook kullanıcı koşulları biz kullanıcılar için oldukça önemli.

Gizlilik

Facebook yaptığımız paylaşımları onayımız dışında kimseyle paylaşmama sözü veriyor bize. Hatta bize yaptığımız paylaşımları kimlere göstereceğimiz seçimi de bırakıyor. Paylaştığımız fotoğraf, video, yer bildirimleri ve durum paylaşımlarını herkesin, arkadaşların veya sadece kendinizin görebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Tabii ki bunu nasıl kullanacağınız sadece sizin zevkinize kalmış.

facebook-reklam-gorme-facebook-ayarlar.jpg- Facebook Güncel Kullanıcı Sözleşmesi Neleri İçerir ?

Peki Bu Kadar Mı?

Facebook ayarlar bu kadar seçenekle de kalmıyor. Bu anlattıklarımız yanında birçok güvenlik önlemi de mevcut. Facebook insanların emniyetli kalması için elinden geleni yapıyor, ancak bunu yine de garanti edemiyor. Biz kullanıcıların emniyetli kalmasını sağlamak için bizden bir takım taahhütler istiyor. Örneğin facebook’un izin vermediği ticari iletişimler (spamlar) yayınlanmayacak, pazarlama faaliyetlerinde bulunulmayacak, virüs ya da başka kötü niyetli kodlar yüklenmeyecek, başka kimselerin siteye giriş bilgileri istenmeyecek veya başka birisinin hesabına erişilmeyecek ve aslında bilmemiz gereken birçok yararlı bilgi. Bunları sağladığımız sürece facebook insanların emniyeti için elinden gelen her şeyi yapma taahhütünü biz kullanıcılara sunuyor.

Reklamlar Güvenliğimizi Etkiler Mi?

Çoğumuz facebook’ta reklam görmekten hoşlanmıyoruz evet ancak bunu bir fırsat olarak da görmek gerekiyor. Facebook sadece parası olana değil küçük miktarlar karşılığında herkese reklam yapma hakkı tanıyor. Eğer siz de facebook’ta reklam vermek istiyorsanız veya reklamların güvenliğinizi olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız facebook self servis reklam koşullarını okuyabilirsiniz. Güvenliğinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için facebook kullanıcı koşullarını okuyabilirsiniz.

Leave A Comment