Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

2 yıl önce paylaştı.
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (1 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...

Günümüzde sosyal ağların ve internetin yaygınlaşması ile birlikte sosyal hesaplarda tek tek adından söz ettirmeye başlamıştır. En çok konuşulan sosyal ağlar arasında yer alan Facebook’ta günümüzde en yüksek kullanıcıya sahip sosyal ağlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Genç yaşlı demeden pek çok bireyin tercih ettiği Facebook’ta ise bireylerin profillerin korunması ve bilgilerinin gizli tutulması adına bazı gizlilik ayarları yer almaktadır. Facebook gizlilik ayarları nasıl olur diye merak eden kullanıcılar adına bu tarz işlemler, birkaç pratik adım ile ve kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Bireylerin Facebook’a olan güvenini de arttıran gizlilik ayarları, şuan pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Tüm İşlemlere Ayarlar Sekmesi Yeterli

Facebook gizlilik ayarları kullanıcıların uzun süredir üzerinde durduğu ve önem gösterdiği konular arasında yer almaktadır. Özellikle Facebook üzerinde gerçekleşen hacker saldırıları sonrasında bireyler hesaplarının gizli tutulması konusunda büyük önem göstermeye başlamış durumdadırlar. Bu noktada ise kullanıcıların uygulamaları gereken adımlar son derece pratiktir. Facebook’ta bireyin profilinin yer aldığı sekmeden, kullanıcı ayarları ya da genel olarak ayarlar yazısının yer aldığı sekmeden bireyler gizlilik ayarlarını kontrol altına alabilmekte ya da güncelleyebilmektedirler. Arkadaşları ya da genel kullanıcılara gizli tutmak istedikleri görselleri ya da paylaşımları da yine aynı şekildeki kullanıcılar gizlilik ayarları sekmesinden rahatlıkla yapabilmektedirler.

Profili Kişiselleştirme İmkanı

Facebook’ta yer alan gizlilik özelliği, kullanıcıların aynı zamanda hesaplarını istedikleri gibi kişiselleştirmelerine de zemin hazırlamaktadır. Facebook’ta paylaşılan gönderileri kimlerin görebileceği ya da kimlerden gizlenebileceği konusunda farklı kişiselleştirme seçeneklerinin bulunduğu sayfa da, kullanıcılar etiketlendikleri fotoğrafları kimin görebilecekleri noktasında da her türlü hesap yönetimi yapabilme hakkına sahiptirler. Facebook profili gizleme özelliği de barındıran gizlilik ayarlarında, bireyler isterse, Facebook arama motorunda adının çıkmamasına yardımcı olarak hesaplarını gizleyebilmektedirler.

Aynı zamanda gizlilik özelliği sayesinde yine aynı şekilde kullanıcılar arkadaşlarını da gizleyebilmekte ya da takipçilerinin görülmesini engelleyebilmektedirler. Bu sayede kontrolü tamamen kullanıcının eline veren Facebook, bireylerin daha rahat hareket etmelerine de olanak tanımakta ve kullanıcı sayısını da daha fazla arttırmayı planlamaktadır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.