Facebook Fotoğraf Ekleme Püf Noktaları

2017-05-12T12:29:29+00:00

Her geçen gün popülaritesini artıran sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığıyla yeni arkadaşlıklar edinmek, hayatınızın en güzel anlarını Facebook fotoğraf paylaşma özelliği ile sevdiklerinize göstermek mümkündür.

Facebook’u aktif şekilde kullanmak arkadaşların paylaşımlarını takip etmek değil, onların ilgisini çekecek fotoğraf ve videolar paylaşmak demektir. Ne kadar çok paylaşımda bulunursanız o kadar geniş bir arkadaş grubuna sahip olursunuz.

facebook-fotograf-ekleme.jpg- Facebook Fotoğraf Ekleme Püf Noktaları

Yaşadığınız güzel bir anı, sevdiklerinizle geçirdiğiniz mutluluğu, başkalarının görmediği güzel bir manzarayı, çocuğunuzun attığı ilk adımı, mezuniyet töreninizi veya extreme bir spor yaparken herkesi hayran bırakacak başarınızı arkadaşlarınızla nasıl paylaşabilirsiniz?

O muhteşem fotoğraf karesini Facebook fotoğraf ekleme ekranı aracılığıyla sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Fotoğrafları Zaman Tüneli klasörüne ekleyebileceğiniz gibi fotoğraf albümüne de ekleyebilirsiniz. Fotoğraf albümü aynı etkinlik veya kategori altında derli toplu saklamak istediğiniz fotoğrafları bir araya getiren klasör diğer bir ifadeyle albümdür.

facebook-fotograf-silme.png- Facebook Fotoğraf Ekleme Püf Noktaları
- Facebook Fotoğraf Ekleme Püf Noktaları

Facebook fotoğraf hilesi yapmanıza gerek olmadan cep telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki bir fotoğrafı zaman tüneline yüklemek için Haber Kaynağınızın en üstünde bulunan Fotoğraf/Video’ya tıklayın. Açılan pencerede yüklemek istediğiniz fotoğrafı bulup işaretleyin. Son olarak “paylaş” düğmesine basın. İşlem bu kadar basittir.

Eğer fotoğraf yükleme konusunda yeterince tecrübe edindi iseniz yüklediğiniz fotoğrafa ilave bilgiler de ekleyebilirsiniz. Örneğin fotoğraftaki arkadaşlarınızı etiketleyebilir, fotoğrafın çekildiği yeri belirtebilir, çekim yaptığınız tarihi işaretleyebilir ve o an hissettiğiniz duyguyu emojiler veya sözcüklerle anlatabilirsiniz.

Ayrıca paylaşımda bulunduğunuz fotoğrafların kimler tarafından görülmesini istiyorsanız bunu seçenek ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Mevcut bir albüme fotoğraf eklemek isterseniz eğer öncelikle bu albüme gitmek gereklidir. Albümün içinde en üstte bulunan Fotoğraf Ekle düğmesine basıp, fotoğrafı seçip son olarak paylaş düğmesine basarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Yüklediğiniz fotoğrafın yüksek kalitede gözükmesiniz istiyorsanız ilgili seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Fotoğraf albümüne bir seferde birden çok fotoğraf eklemeniz mümkündür. Bunun için fotoğraf seçim ekranında iken klavyenizdeki CTRL düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Mac bilgisayarlarda ise Command tuşuna basmak gerekecektir.

Albüme fotoğraf ekledikten sonra isterseniz fotoğraflardaki arkadaşlarınızı etiketleyebilir, duygularınızı ve konumu paylaşabilirsiniz. Eğer yeni bir albüm oluşturduysanız Albüme isim verebilir, açıklama ekleyebilirsiniz. Aynı albüm içerisinde 1000 adet fotoğraf saklamanız mümkündür.

Leave A Comment