Facebook Beğenilerine Dikkat

2017-07-04T20:12:13+00:00

Facebook sadece sanal bir sosyal paylaşım platformu olmasının yanı sıra gerçek hayatımızın da çok önemli bir kısmını oluşturmaya başlamış bir araç. Facebook üzerinden sadece tanıdığımız tanımadığımız insanlarla iletişime geçmekle kalmıyor, diğer birçok işimizi de halledebiliyoruz. Hal böyle olunca Facebook sayfamızda nasıl bir izlenim bıraktığımız oldukça önem taşıyor. Sandığımızdan çok daha akıllı bir şekilde çalışan uygulama ara yüzü, bizim zevklerimizi, ilgi alanlarımızı, favori film, müzik, kitap ya da kişilerimizi yakından takip ettiği gibi nasıl olsa sanal ortam ya, diyerek girişeceğimiz herhangi bir ahlak dışı ya da etik kurallarına aykırı davranışlar için de sıkı önlemler alınmış durumda. Facebook beğeni kapatma özelliği de böyle bir önlemin sonucu olarak ortaya çıkmış bir özellik.

Facebook Beğenilerine Dikkat2 - Facebook Beğenilerine Dikkat

Facebook beğenileri neden kapatılır?

Birçok insan sosyal medyada sergiledikleri tutum ya da sarf ettikleri sözden ötürü sorumlu olmadıklarını düşünüyor. Ancak siber güvenlik açısından bunun yala bir boyutu olsa da Facebook da bu konudaki tavrını sıkı bir şekilde ortaya koyuyor. Sizi rahatsız eden kişileri Facebook uygulamasına şikâyet ederek bildirdiğinizde, o kişinin aynı konuda daha fazla şikâyet almış olup olmaması da değerlendirilerek kullanıcıya beğeni engeli konuyor. Facebook beğeni engeli kaç gün sürüyor diye merak ediyor iseniz, bu biraz da kullanıcının engelden sonraki tavırlarının nasıl değiştiğine bağlı. Facebook uygulaması kişileri yakından izleyerek tüm faaliyetlerini de gözlemleyebiliyor.

Beğeni engeli yiyen taraftaysanız, Facebook beğeni engeli ne zaman kalkar?

Eğer suçsuz olduğunuzu ve bir yanlış anlaşılmadan dolayı Facebook tarafından beğeni engeli aldığınızı düşünüyorsanız Facebook’la iletişime geçebilirsiniz. Tüm öneri ve şikâyetleri büyük bir titizlikle inceleyen Facebook ekibi bir hafta gibi bir sürede mesajınızı dikkate alacak ve bir hatanız yoksa engeliniz kalkacaktır. Ancak içeriği uygun olmayan, hakaret içeren, toplumsal etik ve ahlak kurallarına aykırı gönderileri beğenmiş ve bu yüzden beğeni engeli almış iseniz, Facebook engelin ne zaman kalkacağı konusunda bir tarih vermek. Dilerseniz engelinizi kaldırmanıza yarayan sitelerden yardım alacak bu dertten kurtulabilir, beğeni engeli olmadan Facebook’u sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Leave A Comment