Facebook Arkadaş Limiti Nasıl Aşılır?

2017-04-22T16:11:42+00:00

Facebook’un günümüzde ne kadar çok tanındığını bilmeyen yoktur. Sosyal ağların aktifliğini arttırması ile birlikte daha da popüler hale gelen Facebook’ta bireyleri aktifliği kadar kullanıcı sayısı da önem taşımaktadır. Özellikle bu tarz sosyal ağlarda aktif olmak isteyen ve adından söz ettirmek isteyen bireylerin tercih ettiği Facebook’ta belirli bir arkadaş limiti oluşturulmaktadır. Facebook arkadaş sınırına ulaş işlemleri tamamlandıktan sonra Facebook, hesabı yeniden yapılandırma ya da hesap sıfatını değiştirme adına bireyleri yönlendirmektedir. Bu noktada kullanıcının daha fazla arkadaşa sahip olabilmesi adına belirtilen işlemleri tamamlaması gerekmektedir.

[ilginiziCekebilir id=”2508″]

facebook 5000 arkadas limiti 300x191 - Facebook Arkadaş Limiti Nasıl Aşılır?

5000 Kişi İle Sınırlandırma

Facebook isimli sosyal medya sitesinde sıradan kullanıcıların hesapları 500 kişi ile sınırlandırılmış durumdadır. Bireyin arkadaş sayısının 5000 ile sınırlandırılması, sıradan Facebook kullanıcıları adına geçerli olarak bilinmektedir. Facebook adresini daha aktif şekilde kullanmak isteyen ve bu nedenle arkadaş sayısını da arttırmak isteyen kullanıcıların, hesaplarını doğrulamaları ya da tanınmış kişi hesabı kullanmaları gerekmektedir. Facebook 5000 arkadaş sınırı kalktı diye belirtiliyor olsa da hala belirtilen sosyal ağ kullanıcının arkadaş sayısı belirli bir noktaya ulaştığında uyarı vermekte ve profilini değiştirmesini istemektedir. Böyle bir uygulama hesapların daha iyi şekilde kontrol edilmesine yardımcı olmak ile birlikte Facebook kuralları arasında yer almaktadır.

facebook like 300x227 - Facebook Arkadaş Limiti Nasıl Aşılır?

Tanınmış Profil Hesabı Oluşturulmalı

Bireylerin Facebook’ta böyle bir sınır ile karşılaşmaması adına öncelikli olarak hesaplarını en iyi şekilde kontrol etmelerinde fayda bulunmaktadır. Daha sonra arkadaş sayısı ile ilgili bir problem yaşanmaması adına özellikle tanınmış kişilerin, cep numaralarını doğrulayarak tanınmış ya da ünlü birey hesabı açtırmalarında fayda bulunmaktadır. Facebook arkadaş sınırı 10000 olsun isteyen kullanıcıların, hesaplarını kontrol altına alarak doğrulamaları, daha sonrasında da sosyal ağları kullanırken rahat etmelerine yardımcı olmaktadır. Sosyal ağlar içerisinde böyle bir uygulamaya giden tek sosyal ağ Facebook olarak bilinmektedir. Facebook’un böyle bir uygulama yapmasının en büyük sebepleri arasında ise sitenin gizlilik politikaları gösterilebilmektedir.

Leave A Comment