Daha Etkili Bir İnstagram Profili İçin Bunlara Dikkat!

2017-07-08T10:23:01+00:00

İnstagram son zamanlarda yapılan araştırmalara göre en hızlı büyülen sosyal ağ olmuş. Buna şaşırmamak gerekiyor elbette. Bir romanın filminin daha çok rağbet görmesi gibi bir şey bu. Görsellik diyoruz, sanırım yeterlidir. Gördüğümüz ve izlediğimiz şeylerden çabuk etkileniyor ve daha kolay ulaşıldığı için ilgi gösteriyoruz. Bir sayfa yazıyı okumak mı yoksa bir fotoğrafı görüntülemek mi derseniz tabii ki fotoğraf daha ön planda olacaktır. O zaman bu durumu bir avantaja dönüştürmek sizin elinizde. Nasıl mı? İşe aktif İnstagram takipçi kazandıran bir siteden yardım alarak başlayabilirsiniz. Sonrasında ise instagramın görselliğinden en iyi şekilde yararlanmak kalıyor.

Hedef Kitle Belirlemek İşe Yarıyor

Bir yola çıkarken nereye gideceğiniz hesaplarsınız. Hangi yoldan ya da hangi araçla gideceğiniz de önceden bellidir. İnstagramı da bir vasıta olarak düşünebilirsiniz. Sizi nereye götürmesini istiyorsunuz?

  1. Nereye gittiği önemli değil bir yere gitsin yeter.
  2. Takipçi toplayayım bu bana yeter.
  3. Günü kurtarmaya çalışıyorum.
  4. İş yerimi daha iyi yerlere taşımak istiyorum.

Daha Etkili Bir İnstagram Profili İçin Bunlara Dikkat2 - Daha Etkili Bir İnstagram Profili İçin Bunlara Dikkat!

Gerçekten bu sonuncusunu istiyor musunuz? O zaman İnstagram profilinizi kişisel hesaptan daha farklı kullanmanız gerekecek. Daha ölçülü ve düşünerek hareket etmeniz gerekecek. Ama bu demek değil ki samimiyetten uzak soğuk paylaşımlar yapacaksınız. Tam aksine insanlara güven veren ama işinizi en iyi ve en farklı anlatan paylaşımlar yapmak firmanızı daha etkin hale getirecektir. Güvenilir İnstagram takipçi arttırma sitesiyanında yaptığınız paylaşımların özelliği göz ardı edilmemelidir.

Genelde kurumsal iş yerlerinin hesaplarında birkaç adet tanıtım paylaşımından sonra ne paylaşsam sorunu ortaya çıkıyor. Yapacak o kadar çok şeyiniz var ki! Tek ihtiyacınız olan bunun farkına varmak. Her gün ofisinizde samimiyetle yaptığınız bir işi fotoğraflayabilirsiniz. Ofisinizden bir ortamı insanlarla paylaşabilirsiniz. O gün ne kadar yoğun olduğnuzu ve başarılı bir iş çıkardığınızı işten bir kesit paylaşarak gösterebilirsiniz. Böylelikle hem fazla resmi durmayacak hem de ölçülü ve istikrarlı bir hava yaratacaksınız. Yaptığınız işten ne kadar keyif aldığınız ve ne kadar yaşanabilir bir ortamda olduğunuzu insanlara göstermelisiniz.

En ucuz İnstagram takipçi talebinden sonra ilk yapmanız gereken hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapmak ve bunu etiketlerle daha çok insana yaymaktır. Siz insanlara ne veriyorsunuz? Karşı taraftan ne bekliyorsunuz? Size nasıl bir taleple gelmeliler? Yaptığınız iş tam olarak nedir? Bunu insanlara samimi ve doğal paylaşımlarla aktarabilirsiniz. Direkt olarak telefon adres paylaşmak yerine işinizden küçük kesitler sunabilirsiniz. Hangi kitleye hitap ediyorsanız o kitleye uygun paylaşım ve etiket tercihinde bulunmalısınız. Bunun dışına çıkmak sizi dışarıdan profesyonel görünmek konusunda olumsuz etkileyecektir.

Leave A Comment