Çarpıcı Bir Youtube Kanalına Sahip Olmak İçin 5 Öneri

2017-04-29T10:18:53+00:00

Dünya üzerindeki en büyük video paylaşım ağı olarak hizmet veren Youtube, günlük hayat içerisinde oldukça büyük yer kaplamaktadır. Birçok insan burada yayınlana videoları izlerken birçoğu da bu kanalda video paylaşımları yapmaktadır. Siz de kendinize ait bir Youtube kanalı açıp burada videolar paylaşmak ve bu işten kazanç elde etmek isteyenlerdenseniz size sunacağımız Youtube kanalını geliştirme yöntemleri ile çok daha etkili bir kanala sahip olabilirsiniz.

1. Youtube Kanalınız İçin Etkili Bir İsim Belirleyin ve Kendi Markanızı Yaratın

İlk adım olarak Youtube kanalınızı oluşturmaya başlayın. Bunu yaparken isim konusu da oldukça önemlidir. Hem akılda kalıcı hem de çarpıcı bir isim belirlemeniz gerekmektedir çünkü bu isim sizin markanız olacak demektir. Farklı olmak adına çok uç şeyleri denemenizi değil satışını ya da tanıtımını yapacağınız hizmetin içeriğini çağrıştıran isimler bulmanızı öneririz.

youtube kanali nasil buyutulur 300x169 - Çarpıcı Bir Youtube Kanalına Sahip Olmak İçin 5 Öneri

2. Takipçi Potansiyelinizi İyi Analiz Edin

Youtube kanalımı nasıl büyütürüm sorusunu soranlar için en önemli şey hitap edeceği kitleyi iyi belirlemektir. Youtube kanalınızı açtıktan sonra eğer hedef kitlenize uygun video paylaşımlarında bulunmazsanız, sizi takip eden kişiler sayfanızda kısa süreli olarak var olacak ve bir daha uğramak istemeyecektir. Takipçilerinizi iyi analiz edip onların hoşlanacağı türden video paylaşımlarında bulunmanız gerekmektedir.

3. Doğru Konuyu Seçin Ve Periyodik Olarak Video Yükleyin

Youtube kanalınızda sizi takip eden kişilerin ilgi alanlarına uygun olan doğru konuyu seçerek bu konu üzerinde paylaşımlarda bulunmaya devam etmeniz başarınızı arttıracaktır. Aynı zamanda video paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde yapmalı ve takipçilerinize ne kadar süre içerinde yeni video paylaşacağınızın ön bilgisini verebilmelisiniz.

youtube kanallari 300x165 - Çarpıcı Bir Youtube Kanalına Sahip Olmak İçin 5 Öneri

4. İş Birliklerine Açık Olun ve Videolarınızı Diğer Sosyal Paylaşım Ağlarında da Yayınlayın

Sizinle benzer özellikler taşıyan ve aynı türden içerikler paylaşan diğer Youtube kanalları ile bağlantı kurarak sayfanızın daha fazla adının duyulmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte kanalınızda paylaşmış olduğunuz videoları Facebook, Twitter gibi alanlarda da paylaşın. Kanalınızın daha fazla takipçi toplaması için diğer sosyal ağlarda da aktif olmanız işe yarayacaktır.

5. Youtube Kanalınızı Sosyal Medyadan Tanıtım

Youtube kanalını büyütme için en önemli unsurlardan biri reklam yapmaktır. Aklınıza gelen bütün sosyal ağlar üzerinden Youtube kanalınızın reklamını yaparak kanalınızı büyütme şansını çok daha kısa süre içinde yakalayabilirsiniz.

Leave A Comment