Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

2017-03-15T15:20:42+00:00

Herkes, Facebook üzerinde beğeni milyoneri olmak istiyor ancak bu gibi astronomik miktarlara ulaşabilen Facebook sayfaları oldukça sayılı. Ve dahası, milyarlarca kullanıcıya sahip bir sosyal ağda etkileşim almanın oldukça kolay bir şey olduğu düşünülüyor. Sonuçta her bin kullanıcıdan bir tanesi sayfanızı beğenirse bir milyon beğeniye ulaşabilirsiniz.

Sayfalarında daha fazla beğeni almak için insanlar çok farklı yöntemler kullanmaktadır. İyi ve kötü olmak üzere bir dizi yöntemi bu yazımızda sizlerle paylaştık. Kötü fikirleri onaylamıyoruz ancak bunları size anlatıyoruz ki, böyle bir hataya düşmeyin.

Sosyal Medya Değişimleri

Sosyal medya değişimi kavramı, trafik ve bağlantılar açısından, Google’ın ortadan kaldırmak için çok zaman harcadığı eski bir stratejinin yeni bir uyarlamasıdır. Bu durumda söylememize bile gerek yok ama bu yöntem kötü fikirlerden birisidir.

Konsept, şu şekilde çalışmaktadır. Bir değişim ağını ziyaret edersiniz. Bu ağda tüm dünya çapından site sahipleri vardır (bu vakada kendi Facebook sayfaları ve gönderileri). Sayfanızı ağa eklersiniz ve görüntüleme, beğeni ve paylaşım elde edersiniz.

addmefast anasayfa - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Peki, ağ bundan ne kazanıyor? Aslında para kazanmak ve gerçek anlamda tarama ve beğeni yapması için kullanıcıları teşvik etmek adına bir kredi sistemi benimsiyorlar. Sitenizi X süresi boyunca veya X görüntüleme miktarı için kredi kullanarak ekliyorsunuz. Eğer isterseniz kredi satın alabiliyor veya ağa katılarak, sayfaları beğeniyor ve kredi kazanıyorsunuz. Bu, sağladıkları trafik karşılığında beğeni değişimini garantilemektedir. Aynı zamanda bazıları tıklama bazlı programlar kullanarak, Doğrudan kredi satın alan insanların yarattığı sistem içi tarama ve beğenme açıklarını minimum ücret ile kapatıyorlar.

Bu elbette yapay bir büyümedir. Aldığınız beğeniler kimi zaman gerçek insanlardan kimi zaman ağı kötüye kullanmak için yaratılan botlardan ve kimi zamanda ağ tarafından ödeme yapılarak satın alınan tıklama bazlı programlardan elde edilmektedir. Sadece kredi kazanmak için çalışıyorlar, bunun sonucunda da siz, çöpten bir farkı olmayan değersiz beğeniler elde ediyorsunuz.

Sosyal medya değişimi sistemleri nadiren adlarını değiştirmektedir ancak mevcut olanlardan bazılarının isimleri AddMeFast ve Like4Like. Like4Like nispeten daha şeffaf olan değersiz bir sitedir; içeriği bile göstermiyor, sadece profil resmini ve belirli bir kredi değer biçtikleri beğeni butonunu sunuyorlar. Bir nevi önünüzde görmenizi engelleyen koca bir duvar oluyor ve kredi karşılığında beğeniyor ve başka insanların haber kaynağında çıkacak şekilde kredi kazanıyorsunuz. Ve evet, kasten onların sitesine bir bağlantı adresi vermiyoruz.

Ucuz Fiverr Beğenileri Satın Almak

Fiverr satıcıları sayfanız için Facebook beğeni satmaktan çok mutlu olacaklardır ve bu işlemi sizin için yapacak sayısız satıcı bulunmaktadır.

  • Kimilerinin, onlara ödeme yaptığınızda bir sayfayı beğenmeleri için komut gönderebileceği bot hesaplardan oluşan bir ağı bulunmaktadır.
  • Kimileri, onlar için beğeni sağlamaları adına tıklama bazlı programlara ödeme yapmaktadır.
  • Kimileri sitenizi otomatik beğenicilere (autoliker) veya sosyal medya değişim ağlarına ekler.
  • Kimileri virüsle yaratılan programlar kullanıyor ve beğeniler için gerçek hesapları ele geçiriyor.
  • Bunların çok azı gerçekten gerçek tanıtım yöntemlerini kendi reklam ağları içerisinde yürütüyor ve yüksek maliyetli bir şekilde beğeni hizmeti satıyor.

Fiverr ile ilgili olan sorun ise çok az para ödediğinizden ötürü kaliteyi garanti edemiyorsunuz.

fiveerda facebook begenisi - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Aynı ücretlendirme ile Facebook reklamlarında sadece onlarca beğeni alabilirsiniz ancak alacağınız bu beğenilerin sizin hedef kitlenizden olacağından emin olursunuz. 100 veya 1000 beğeni için 5 lira ödediğinizde birkaç gerçek beğeninin yanında tonlarca işe yaramaz beğeni alırsınız.

Otomatik Beğeniciler

Yukarıda bundan kısaca bahsettik, peki, bu nedir? Bir otomatik beğenici muhtemelen en etkili sömürü yöntemlerinden birisidir. Temelde, sahip olduğu uygulamayı sayfanıza yönlendiren bir web sitesidir. Bu sistem bir sayfayı, içeriği beğenmek ve hatta sayfanıza yorum yapmak için kullanılabilinir. Bu uygulamaya izin verdikten sonra, uygulamaya izin veren diğer insanlar otomatik olarak sayfanızı beğenecektir ve siz de onların sayfasını beğeneceksinizdir. Bu yüzden otomatik beğeniciye izin vermiş 10 kişi varsa ve siz de kayıt olursanız, bu 10 kişi tarafından otomatik olarak 10 beğeni alırsınız ve siz de 10 sayfayı beğenirsiniz. Bazıları sayfa şeklinde çalışırken, kimileri belirli gönderiler için hizmet vermektedir ancak hepsi de aynı şekilde çalışmaktadır. Hiçbir etkileşim olmaz ve sıklıkla sizi kim beğendi veya siz kimi beğendiniz, bunu bilmezsiniz.

likerty website - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Beğeni elde etmek için bir sömürücü yöntem daha var ve görünmez tıklama programları kullanıyor. Bu sisteme kayıt olanlar web sitelerine görünmez bir Facebook beğeni butonuna benzer bir şey ekliyor. Farenizin okunun hemen altında görünmez bir buton bulunuyor ve herhangi bir yeri tıkladığında, kullanıcı otomatik olarak Facebook beğenisi gerçekleştiriyor.

Bu yöntemlerin her ikisi de Facebook hizmet şartlarına aykırıdır ve ikisi de kolayca tespit edilebilinir. Otomatik beğenicilerin, sayfanız için bir ölüm fermanıdır da diyebiliriz.

Gerçek Facebook Beğeni Satın Almak

Bizimki gibi bazı beğeni satan siteler gerçek anlamda promosyon yapma uğraşı içerisindedir. Beğeni sağlamak için yanıltıcı teknikler, sahte beğeniler veya tıklama bazlı programlar kullanmazlar. Nihayetinde reklam satın almak ve sistemlerinin izin verdiği ölçüde hedef kitlenize ulaşmak için sadece birer reklam ağlarıdır veya bilinçli Facebook reklamcılarıdır. Eğer küresel trafik için düşük maliyet öderseniz, ucuz küresel beğeniler elde edersiniz. Eğer daha pahalı hizmetlere ödeme yaparsanız, daha fazla hedef kitlenize odaklanmış beğeniler elde edersiniz. Elbette nihayetinde yukarıdaki kötü fikirlere kıyasla daha fazlası için ödeme yapıyorsunuzdur.

extlikes facebook begeni  - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Bizim gibi sitelerden Facebook beğeni satın almak sizin tek stratejiniz değildir, olmamalıdır da. Takipçilerinizi arttırmak için çok değerli bir takviye olarak görülmelidir ancak tek büyüme yönteminiz bunlar olmamalıdır.

[ilginiziCekebilir id=”826″]

Sosyal Kilitleyiciler

Sosyal kilitleyiciler birçok insanın kullanmayı sevmediği daha makul bir stratejidir. Bunları, Facebook beğenilerini arttırmak isteyen düşük kaliteli sitelerde sıklıkla görürsünüz. Bunun arkasındaki fikir genellikle içeriğinizin bir kısmını veya tamamını gizledikten sonra, geri kalanını görmek için kullanıcıları sayfanızı beğenmeye zorlamaktır. Bu sosyal kilitleyicilerin bir diğer isimleri de “beğeni ile öde” veya “tweet ile öde” eklentileridir.

sosyal kilitleyici ornek - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Sosyal kilitleyiciler ile ilgili iki ana sorun var. Bir yandan SEO açısından oldukça kötüdürler çünkü kullanıcılardan ve Google’dan içeriği saklarlar. Google’a herhangi bir içeriğinizin görünmesini sağlamak, kullanıcıların da bilgiye ulaşmasını ulaşmasını sağlayacaktır. Bu sayede kilitleyicilerden tam anlamıyla yararlanamazsınız. Diğer sorun ise Facebook ve diğer sosyal ağların beğenileri ve etkileşimlerinin doğasına aykırıdırlar. Sonuçta, Facebook’un bunları kaldırmasının bir sebebi var.

Arkadaşlarınızı ve Popüler Kişileri Etiketlemek

Artık, Facebook’ta organik büyüme açısından daha makul stratejilerden bahsedelim. İlk olarak, sayfanızı halihazırda beğenmeyen birçok arkadaşınızın olması gerekiyor. Tek yapmanız gereken ise insanları gönderilerinizde etiketlemek. Rastgele insanları etiketlemeyin, sadece gönderiniz ile ilgilenebilecek olan insanları etiketleyin. Bunu yapmanın en kolay yöntemlerinden birisi de sektördeki popüler kişiler üzerinden pazarlama yapmanızdır.

facebookda arkadas etiketlemek - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Bir çalışma örneği bunun gibi olmalıdır. İlk olarak iyi bir blog gönderisi yazın. Gönderi içinde popüler kişiden bahsettiğinizden emin olun ve önemli bir kaynak olarak onların içeriğine bağlantı verin. Ardından yeni paylaştığınız blog gönderinizi Facebook sayfanızda paylaşın. Bu gönderide bağlantı verdiğiniz web sitesinin sayfasını etiketleyin ve bunu bilmelerini sağlayın. Bu sayede kendi katkılarının önemine ve onlardan ne kadar iyi bir şekilde bahsettiğinize bağlı olarak içeriğinizi beğenme, paylaşma ve hatta kendi kitlesine tanıtma fırsatını yakalarsınız.

Etkileşim ile İlgili Mesajları Canlandırmak

Mesajları canlandırmak, Facebook’un algoritmasından yararlanmak anlamına gelmektedir. Algoritmalarının çalışma şekline göre gönderiler genellikle belirli bir tercih seviyesine göre gösterilmektedir. Medya gönderileri, medyaya sahip olmayan gönderilere göre daha çok tercih edilir. Yeni gönderiler, eskilerine göre daha öndedir. Ve bu yöntem için daha da önemlisi ise, etkileşime sahip gönderiler, etkileşimsizlere kıyasla daha çok tercih edilir.

Nihayetinde bir blog gönderisi, bağlantı, fotoğraf veya elinizde ne varsa paylaşmaktansa, eski gönderinize yorum yaparak veya onu paylaşarak onu canlandırabilirsiniz. Bu, kısa bile olsa yeni bir görünürlük kazandırır. Aynı zamanda daha önce buna yorum bırakan kişilere de gönderide yeni bir aktivite olduğuna dair bir bilgilendirme mesajı gidecektir.

Bu yöntem sadece bir veya iki kez çalışır ve tamamen yeni bir gönderiye kıyasla daha az görünürlük kazandırır ancak daha önce yorum yapanları kendisine tekrar çekerek etkileşimi arttırmanıza yardımcı olur.

Gömülü Facebook Kutuları

Facebook haricinden daha fazla beğeni almayı sağlamak için gönderilerinizin içerisine gömülü gönderiler yerleştirebilirsiniz. Gönderilerinizdeki yorumlarınıza bakın ve gelecekteki gönderileriniz için ilham arayın. Gelecekte bir gönderi yazdığınızda blog gönderiniz içerisinde Facebook gönderinizi gömün. Gömülü gönderi eski gönderiye yeni etkileşim çekecektir ve gönderiniz Facebook üzerinde var oldukça görünür olacaktır.

facebook sayfa embed - Gizli Stratejiler Açığa Çıktı: 500bin Facebook Beğenisi

Aynı zamanda web sitenizin herhangi bir yerinde gömülü bir içerik olarak Facebook Beğeni Kutusu’nu da kullanabilirsiniz. Kenar çubuğunuza, arkadaş kutusu ve diğer teşviklerle birlikte yeni gönderileriniz görünecek şekilde ekleyin. Bu, Facebook tarafından, haber kaynağınızda iyi bir içerik var ise olabildiğince ilgi çekici olacak şekilde tasarlanmıştır.

Çevrimdışı Reklamları Kullanmak

Facebook dışındaki faydalardan yararlanmak için Facebook hesabınızı çevrimiçi ortama da taşıyabilirsiniz. Eğer henüz yoksa, sayfanıza bir kısa url alın ve bu bağlantı adresini her yere yerleştirin. Gerçek anlamda her yere yerleştirin. Bu, e-posta imzanızda, dükkanınızın vitrininizde, kartvizitinizde, bir gazete köşe yazısının biyografi kısmında dipnot şeklinde, dergi reklamında, radyoda okunacak şekilde, televizyon reklamı olarak, reklam panolarında ya da bütçeniz neye yeterse onda olabilir. Her yerde bunu kullanın.

[ilginiziCekebilir id=”471″]

Eğer fiziki bir mağazanız varsa vitrine yerleştirebilir ve sayfanızı beğenen insanlara çeşitli şeyler sunabilirsiniz. Kasiyere sayfanızı beğendiklerini ispatladıktan sonra (ya da varsa uygulamanıza onay verdikten sonra) mağaza içinde geçerli bir indirim sunun.

Facebook Reklamları Satın Almak

Eğer takipçiler veya beğeniler için para ödeyecekseniz, bunu yapmanın en kolay yolu (ve mümkün olan en iyi sonuçları verecek olan) Facebook reklamlarına para ödemenizdir. Facebook reklamlarını doğru bir şekilde ayarladığınızı varsayarsak, herhangi bir üçüncü parti, çok daha az etkiye sahip olacaktır. Burada birden fazla reklam seti, çok fazla ayrı reklam, doğru hedefleme, demografik bilgi ve yüksek bir hayal gücünden bahsediyoruz.

Evet, oldukça yüklü bir iş. Evet, eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız, muhtemelen paranızı harcamakla kalırsınız. Ancak günün sonunda iyi optimize edilmiş bir Facebook reklamı yukarıdaki bir veya birden fazla yöntemin birleşimine kıyasla size daha fazla takipçi ve daha fazla etkileşim sağlayacaktır. Bunların, sektördeki en iyi reklamcılık aracı olmasının bir nedeni var. Facebook reklamları ile başarısız olmanız için oldukça özel veya tamamen benzersiz ve uygunsuz bir iş modelinizin olması gerekiyor.

Leave A Comment